Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '07

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
781
 

Rüya mı gerçek hayat mı?

Rüya mı gerçek hayat mı?
 

Ne tuhaf insanlar uyanıkken gördükleri şeylerle ilgilenmiyorlar da, rüyada gördüklerinin üzerinde titriyorlar.

Rüya tabirlerine koşuyorlar. Yorumcuların kapısını aşındırıyorlar.

Heyecanlanıyorlar. Seviniyorlar. Umutlanıyorlar. Ürküyorlar. Korkuyorlar.

Bence gereksiz. Rüyanızda ne görürseniz görün iyiye yorumlayın.

Gördüklerinizi ne yana çekerseniz o yönde etkisi görürsünüz. Yani yorum çok önemli. Yorumu iyi yönde yaparsanız iyilik. Kötü yönde yaparsanız kötülük görürsünüz.

Ben olayları kötü yönde yorumladığı için felaketlerden kurtulamayan çok insan gördüm. Bunun için panik yapanları uyarıyorum. Felaket tellallığı yapanları sevmiyorum.

Biliyor musunuz gemileri batıran sebeplerin başında rüzgâr fırtına kasırga gelmiyor; panik geliyor.

Gördüğü rüyalarla gemisini yürüten bir kaptana rastlanmamıştır. Elinde pusulası ve yol haritası olan yolu aşmıştır.

Hayat okyanusunda hepimiz birer kaptanız. Bizim de kendimize göre yazımız var kışımız var. Kara, borana yakalanıyoruz.

Yorganı kafasına çekerek dertlerinden kurtulan yoktur. En güzel rüya yorumu uyanıkken çalışmaktır. Uyanıkken uyanık olmaktır.

Rüyada uyanık olmanın bir faydası görülmemiştir. Dahası uyanıkken yaşadığınız mutluluklar ne ise rüyalarınız da o olur. Dertli yatıp da zevkli kalkamazsınız. Ne demişler; güzel bakan güzel görür. Güzel gören güzel düşünür. Güzel düşünen de güzel yaşar.

Bazı insanlar vardır, turunç ağacına benzerler. İçten içe yanarlar. Kendilerini yer bitirirler. Bakarsınız ki koca ağaç gözlerinizin önünde devrilip gitmiştir. Üzülürsünüz.

İşte böyledir bu dünya. İşte böyledir kötüye yorulan rüya. İnsan mıknatıs gibidir. Ne ile yüklü ise ona göre çeker. Siz iyiliklerle yüklü olun ki üzerinize iyilikleri çekesiniz.

Rüyayı yabana atalım demiyorum; fakat rüyada gördüklerimize koştuğumuz kadar uyanıkken gördüklerimize de koşabilsek diyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok eskilerde bir adam rüya görmüş sabah kalkar kalkmaz hocaya koşmuş rüyasını yorumlatmak için yolda koştuğunu gören bir ahbabı ne oldu diye sorar bizimki bir rüya gördüm hocaya anlatmaya gidiyorum der ve arkasından rüyasını anlatır '' rüyamda yedi tane deniz gördüm ve yedisinide içtim ^^ der ahbabı hemen yedi denizi içtinde çatlamadın mı der ve yollarına devam ederler bizimki gider rüyayı hocasına anlatır hoca '' çok okuyup alim olacaksın der ve şöyle devam eder daha önce bu rüyayı başkasına anlattın mı diyince bizimki yolda olanları anlatır ve bir hafta sonra ölür (( anonim bir hikaye))

gülcan aksoy 
 02.09.2007 19:47
Cevap :
İşte yorum. Ne güzel fıkra. Anlatmak istediğimnizi açıklıyor. Paylaştığınız için elinize sağlık...Teşekkür ediyorum....  02.09.2007 20:05
 

Koşalım tabii. Ve benim gibi hiç rüya görmeyenlere de yollayalım biraz. Rüya görmek istiyorum da:))) Şöyle bir rüya. Arada bir de Ahmet kardeşimiz benim sayfamı ziyaret ediyormuş ve mailimi açtıktan sonra bir de ne göreyim, Ahmet bey den onlarca yorum geliyormuş. Bilgisayarım çiçekler açıyormuş rengarenk, gökyüzünü ise rengarenk bir gökkuşağı kuşatıyormuş ve ben o güne çok güzel bir başlangıç yapıyormuşum. Sonra da o mutlulukla işe gidip tam sayfa renkli bir reklam kapıyormuşum. Rüya buya. Olmaz olmaz demem hani. Hayra yordum işte:))) Saygılarımla:)))

Ayrıntıda gezinmek 
 29.08.2007 22:09
Cevap :
İyi ozaman. Rüyanız böyle gerçekleşecekse ben sayfaların müdavimi olurum. İş dergi gazete mi?Yeri gelmişken Bir dilek dileyeyim size inş. en güzel reklamı siz alırsınız...saygı bizden...  29.08.2007 22:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 883
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster