Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '09

 
Kategori
Rüyalar
Okunma Sayısı
433
 

Rüyalar

Rüyalar
 

Belirsizlik içindeki belirtiRüyalarımızın hayatımıza etkileri nelerdir? Nasıl oluyorda bazıları aynen çıkıyor?

Rüyalar kendi içinde guruplara ayrılıyorlar her rüya yorumlamaya değer değildir. "Her parlayan sarı metal altın değildir" atasözü gibi.

Rüya gurupları
1- Psikolojik nedenler yüzünden görüler rüyalar,
2- Dış etkenlerin yönlendirdiği rüyalar,
3- Şeytanın korkutma amaçlı gösterdiği rüyalar,
4-Yaratıcının uyarı veya müjde amaçlı gösterdiği rüyalar.

1- Psikolojik nedenler yüzünden görüler rüyalar,
Bu rüya sizin gün içerisindeki etki altında kaldığınız durumlar, nesneler veya düşünceler dolayısı oluşan rüyalardır. Yorumlamaya değmeyecek bir guruptadır.

2- Dış etkenlerin yönlendirdiği rüyalar,
Gece TV seyrederken radyo dinlerken uyuduğunuzda TV deki dizi ve radyodaki radyo tiyatrosunun etkisi ile gördüğünüz rüyalar. Buda yorumlanmaya değmez,

3- Şeytanın korkutma amaçlı gösterdiği rüyalar,
Gece sizi korkutma amaçlı gösterilen rüyalar ve de cinsel rüyalarınız bu gruptadır. Karabasan rüyaları, aklınızdan atamadığınız bir karşı cinsle rüyanızda beraber olmanız gibi.

4- Yaratıcının uyarı veya müjde maksatlı gösterdiği rüyalar:
İşte bu rüyaların hayatımızda çok büyük önemi vardır. O yüzden içinden çıkmadığımız çok tuhaf rüyaları bu katagoride değerlendirilebiliriz. Fakat Rüyaları yorumlamak tam bir hüner isteyen bir yetenektir. Bir kere rüya yorumcusu kalbi temiz, genel kültürü çok iyi ve çok zeki olan bir insan olmalıdır, ve sezgileri güçlü olması da önemli tabi.

Rüya yorumlarken renklerin, cisimlerin, sayıların, mekanların, görülen şahısların hayvanların hal ve tavırları son derece önemli. Kırmızı her zaman kötü değil, mesela Kırmızı elmada iyi ama yılanda kötü yorumlanabilir. Sarı papatyada iyi, yaprakta iyi olmayabilir gibi.

Önemli ve karar veremediğiniz durumlar olabilir bazen, kararsızlık sizi bunaltabilir, evlenseniz mi evlenmeseniz mi, taşınsanız mı taşınmasanız mı daha iyi olur, veya yeni iş teklifini kabul etseniz mi etmeseniz mi?

Şayet tecrübeli dostlarınızda işin içinden çıkamıyorsa ve inancınız varsa Yaratıcıyla uyumadan önce konuşup yardım isteyin , 3 gece yapın bunu size mutlaka bir işaret verecektir.

Unutmayın ki Edison lambayı rüyasında ki metodla bulmuştur, Hz. Danyal Peygamber'in Tarsus'ta yeni bulunan mezarını bir rüya ortaya çıkarmıştır.

Rüyalarınızı hafife almayın.

Güzel rüyalar görmenizi dilerim...

Ayhan Özcimbit

Not: Rüyada öğrenme metodu benim 1991den beri kullandığım bir metoddur ve 2 aksanda çok iyi ingilizce konuşmamı bu metoda borçluyum. Uyurken lütfen basitten başlamak üzere ingilizce hikayeler dinleyin, sağ kulağınızla hikayeleri, sol kulağınızla slow ingilizce şarkıları dinleyin çok etkili olacaktır. Sağ kulak mantıksal konuları iyi anlar, sol kulak duygusal ve müzik sözlerini iyi anlar, böylece öğrenmeye de dinlenmeye de vaktiniz olur (Çünkü sağ kulak beynin mantık merkezi sol yarım küresinde, sol kulak duygu merkezi sağ beyin hemisferinde bağlıdır-İnamıyorsanız deneyin, ilk bir kaç gece zor uyur sonra alışırsınız, olabildiğince az rahatsız eden kulaklık kullanın zira bu omurgalarınıza iyi gelmeyebilir çünkü kulağın iç kısmına gelen baskının sinirsel bağlantıları burada, yani kulak aslında tüm vücudun bir aynasıdır, ters duran ana karnındaki bebek nasılsa öyledir ve nereye baskı olursa oranın temsil ettiği bölgede ağrı olabilir, biraz dikkat bu yüzden. Bir de lütfen sırt üstü, yüzüstü veya sol tarafınıza dönüp uyumayın, sağtarafa dönüp uyuyun çünkü burun deliklerinizin soldaki olanı açık kalması için bu yapılmalıdır gün içinde en çok sol yarım küre yorulur, buraya oksijen sol burun deliğinden daha iyi gider, sağ tıkansız zaten kapitalist sistemde duygulu tarafı değil mantık tarafını daha çok kullanıyoruz beyinde, bu şekilde uyuma sizi kötü karabasanlardan da korur, niye mi? çünkü rahatlaşan vücut daha iyi rüya görür, ama mesela diğer türlü pozisyonlarda hem horlar hep apneleriniz azar hemde kalbinize yük yaparsınız, bu yüzden bazı sabahlar dinamit yemiş balık gibi oluyorsunuz).

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3569
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster