Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '10

 
Kategori
Rüyalar
Okunma Sayısı
1173
 

Rüyalarımızı çözümleyebilmek

Rüyalarımızı çözümleyebilmek
 

Rüyalarımızı çozümleyebilmek için uzayın derinliklerini keşfeder gibi kendi içimize yolculuk yapmal


Allah insanlara ne durumda olduklarını anlatabilmek için rüyalar gösteriyor. Eğer bedenine egon hakimse egoyla ilgili rüyalar görüyorsun Ruhsal boyutta rüyalar görmek kişinin evrimleştiğinin göstergesi ama düşük değerde rüyalar gördüğün zaman ille de herkesin bunu görmesi gerekmiyor, o zaman egon iş başındadır. Onu iyi yorumlamak gerekir.

Rüyalar sizi ruhsallığa hazırlamak içindir. Eğer rüya görüyorsanız, rüyanızda acı çektiğinizi görüyorsunuz uyanıyorsunuz. Neden acı çekiyorsunuz? İçinizde bilmediğiniz bir sıkıntı var. İçiniz falan acıyor neden? Demek bilinçaltı bir şeyi size bağırıyor. Artık diyor ki bunu çöz. Yani boşu boşuna acı çekme, böyle yaşama. Lüzumsuz olan hiçbir şey yok, bakın yaprakların dökülmesi bile lüzumsuz değil. Madem ki dünyada her şey çok düzgün bir şekilde yapılıyor, evrende her şey matematiksel sistemlerle inceden inceye hazırlanmış ve planlanmış, o zaman bizim rüyalarımız da planlanmış.

Rüyalarınızda geceleri uyuduğunuz zaman neler gördüklerinizi bir kenara not edin, bir hafta boyunca neler gördüğünüzü fark edin ve bir kenara yazın. Bunları yazdığınız zaman, olumsuz şeylerse nasıl çözeceksiniz? Orada rüyada görmüş olduğunuz en ufacık bir objenin dahi sizin için ne ifade ettiğini not edin. Ondan sonra zaten bunları bir kenara not ettiğinizde göreceksiniz ki kendi rüyanızı kendiniz çözeceksiniz. Hani kitaplara bakmaya, hocalara falan sormanıza gerek yok. Siz kendi rüyanızı kendiniz çözdüğünüzde diyeceksiniz ki, “ a bu beni anlatıyor. Gerçekten işte benim problemim buymuş.”

Peki probleminizi buldunuz. Şimdi bana gelen problemini bulmuş bir arkadaşımı anlatayım. Nasıl bir problem buluyor. İşte eşiyle 14 yıllık bir beraberlikleri var ayrılıyorlar fakat eşinle ilgili bütün barışmaları yapıyor. Nasıl barışmalar bunlar? Çok kötü bir evlilik ama onunla ilgili bütün yargılamaları durduruyor, barışı sağlıyor, onun bilinçaltındaki kendi bilinçaltındaki bütün olumsuzlukları siliyor ve rüyalarında onun ile birbirlerine mutlu baktığını görüyor. Demek ki benim ona karşı bir problemim yok diyor. Fakat ayrıldıktan sonra karşısına çıkan insanlar evet yalan söylemiyorlar Çünkü eşi çok yalan söyleyen biri olduğu halde yalan söyleyenleri yargılamıyor. Ve karşısında yalancı biri yok dürüst biri var. İşte eşinin her yere zamanında gidip gelmesini yargılamasını durdurmuş. Karşısında dediğim dedik tam vaktinde uyan böyle konuşmasına dikkat eden birisi var. Fakat eşinin bir başka birisinin zamanını çalma konusunu kafasından silmemiş ve üç seneden beri birlikte olduğu insanla bir türlü bir noktaya gelemiyorlar.

Bana gelip söylediği şu; baktım bu insan benim zamanımı çalıyor. Sürekli çalıyor ve dedim ki; “Ben daha önceki eşimle bu temizlemeyi yapmamışım.” Bunu fark ediyor kadın, daha sonra kafasındaki bu olayı bitiriyor. Değişik psikolojik testler var. Belirli birtakım işlemleri yaptıktan sonra o kimseyi hayatından gönderiyor ve diyor ki; “İnanamıyorum yani ben bunu fark ettim. Şimdi bundan sonra benim yaşantıma girecek olan insan benim zamanımı çalmayacak. Benim gibi koşturabilen her yere birlikte gittiğimiz birisi olacak” Bu noktaya kadar insanları yargılamayı durduruyoruz ve rüyalarımızı çözebilmek için onları bir kenara yazıyoruz. Çünkü rüyalar bizim bilinçaltımızın bize verdiği sinyaller. Diyor ki “benim böyle böyle bir problemim var.”

Öyle konuşuyor. Bebek sizinle farklı konuşuyor. Kuzu sizinle farklı konuşuyor. Çiçek sizinle farklı konuşuyor. Bilinçaltınız da rüya ile konuşuyor. Diyor ki benim böyle bir problemim var. Onu çözün diyor ve o kadar akıllı ki sembollerle dile getiriyor bunu. Semboller herkese göre farklı. O yüzden tek bir tane rüya tabirleri yok. Herkesin kendine ait rüya tabiri var. Kitaplara bakmayın, insanlara sormayın, kendiniz çözebiliyorsunuz. Bunları çözdüğünüz zaman da problemlerinizi buluyorsunuz.

Bu sembol dilini Yunus Emre şiirinde çok güzel dile getirmiştir;

Benim dilim kuş dilidir

Kimse bilmez benim dilim,

Ben söylerim. Ben dinlerim

Kimse halim bilmez benim.

Bir sonraki yazımda da rüyalarımızı değiştirebilmek konusuna devam edeceğiz, tekrar görüşünceye kadar sevgiyle kalın

Alahattin Öztekin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 5128
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Ege Üniv. İşletme Fakultesi'ni, daha sonra da Harward Üniversitesi'nin Master programını Türkiye'de ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster