Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '19

 
Kategori
Rüyalar
Okunma Sayısı
60
 

Rüyaların Müziği

  Rüya yurekli yarına dakıkalar kala calan bir melodi kulaklarımda..Geceye adını sesini kokusunu veren her ne varsa yarım bir ruyadan arda kalan bir melodi gibi ...Müziksiz yaşanmıyor hiçbir ruya ...ya da her ruyanın bir melodisi var zamana esir ...Ben yagmur yureklı ruyalarda ıpsılak kalmış bır melodinin altında semsiyesiz kalabilmeyi sevdim..Esir zamanlardan uzanan eli sevdim...Esrikliği sevdim eser miktarda sevgi dozlarıyla bir..Her ruyayla gercek arası uyanmayı uyanıp uzanmayı sevdim gelecege...

 Bilene bilene bir bülbül cığlığına donen yureklerin ruyasını sevmeyı öğrendim.Her nasılsa kanatsız kosulan gecelerin simsiyah melodısını ruyalarda ağartmayı öğrendim.

 Hayat muzıksız bır dizeyle dizesiz bır muzıkten beslenirken tum borclarımı yoksaydıgım acıların duvarlarını örmeyi öğrendim.

 Sevgili sevdaların özgürlüğünde bahçemde oynayan cocukla ruyalarda buluştum.Kapıyı calmadan  gelen ayak sesine kim o diyen sesin tınısında muzıgı buldum. Yaşamın meğer sondan başa okunduğunu öğrendim.

 Ezilip geçilen yılların esilip geçilen rüzgarla bir oldugunu gördüm..Bir bomba yagmuru altında sabahlamanın tan yerine kavuşmasındaki sevdayı gördüm. Kimsesiz bir cocuğun gözlerindeki ürkek mavilikte deniz olmayı o denizde ruzgar kalabilmeyi gördüm.Yaşamın meğer en keyifli hallerinin kendini buldugunu sandıgın gülmecesinde saklı oldugunu gördüm.

 Düş olup  gelecekten bugune bir ayışığı huzmesindeki renklerin bahtıyarlığını sevdim.Yüzünü nereye dönsen kustüğün sabahların aydınlığında gördüğüm ruyayı sevdim.

 Yanmayan ateşin odunu ..ateşsiz de yanan yuzunu bildim...YAŞAM NE DİYE SORSALAR RÜYALARIMDAN ESİP GELEN BİR RÜZGARIN CIGLIGINDA MUTLU OLMAK DEMEYİ BİLDİM...

 

 

bengi satır, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 358
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Gönül ustasi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster