Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '13

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
7839
 

Rüzgar Erkoçlar esip gürleyecek

Rüzgar Erkoçlar esip gürleyecek
 

Gelecekten umduğunu bulacaktır


‘’Hani yazmayacaktın!’’ dediniz duydum. Ama ‘’Dur!’’ diyemedim aklıma, fikrime, kalemime!

Son günlerde nereye baksam Rüzgar Erkoçlar! Ne dinlesem Rüzgar! Kişisel raytingi tavan yaptı. Şimdi önce O’nu bir tanıyalım daha sonra ben sazı alacağım elime hem çalacağım, hem söyleyeceğim. İsterseniz beni dinleyin, ister es geçin ‘’her türlü canınız sağ olsun!’’

Diğer ismi ile Nil Erkoçlar: 26 Mart 1986 yılında İstanbul'da doğdu. Suadiye Lisesi'nden 2002 yılında mezun oldu ve daha sonra TÜRVAK'da sinema oyunculuğu okudu. Gaye Sökmen Ajans'a bağlı olan Nil Erkoçlar, 10 yaşından beri tv dünyasında çeşitli projelerde yer almıştır. İzleyenlerin ilk olarak dikkatini çekişi (Hülya)Avşar kızı ile oynadığı Molpet reklamı.  Televizyonda görünen oyuncu daha sonra dizi projeleriyle ekranda görünmeye başladı.  Sırasıyla ‘’Seni Yaşatacağım’’, ‘’Bütün Çocuklarım’’, ‘’Emret Komutanım’’, ‘’Üvey Aile’’, ‘’Elif’’, ‘’Maskeli Balo’’, ‘’Çakıl Taşları’’… dizilerinde rol aldı( belki atladığım vardır kusuruma bakmayın). Cine Show adlı programında sunuculuğunu üstlendi ve son olarak Cem Yılmaz ile bir Telekom şirketinin reklamında oynadı.

Yani neredeyse 20 yıldır sektörün içinde. Biz, O’nu Nil olarak bile belki hafızamıza almazken, birden bomba patladı ve Rüzgar adı ile arama motorlarında da ilk sıralara çıktı. Ortaya Rüzgar olarak çıkma sebebi Erol Köse’dir. Amacım suçlamak değil! Gelen haberi twitterdan takipçileri ile paylaştı. İşte o an nefesler tutuldu, parmaklar arama motorlarını delik deşik etti. Çenelerimiz bir gökyüzüne bir yeryüzüne değdi. Bir şaşkınlık bir kıyamet gırla gitti. Dikkat edin! Kendi ‘’Rüzgar oldum ben!’’ diye karşımıza fırlamadı. Erol Köse’ye biri fısıldadı ve O da görev addettiğini yapıp bize ‘’Nil, Rüzgar oldu!’’ diye çığırdı. Sese gelen çok oldu. Tıpkı ışığa hücum eden pervaneler gibi…

Rüzgar bu arada birden 20 senedir çalışıp da ulaşamadığı şöhrete kavuştu. Şöhreti gün geçtikçe daha da tavan yaptı. Ailesi, Rüzgar hatta doktorları önce geri kaçma çabaları ile direnip, baktılar ki iş çığırından çıktı, durmuyor daha sonra hep birlikte ulu orta oldular. Merak insanı bazen çok yoruyor. Merak eden değil, merak edilenin yorulduğu bir durum bu.

Neyse! Lafıma kaldığım yerden devam edeyim. Rüzgar, şimdiye kadar anlattıklarımda rayting çabası içinde olan taraf değil bence. Biz, O’nu rayting makinesine dönüştürdük. Ailesi de kendisi de ‘’tekrar sektörün içerisine girmeyeceği’’ üzerine laf söyleye dursun; ben bir soru soracağım, Rüzgar torna tesviye işi ile mi uğraşacak?  Paraya kıyıp kendine bir işletmemi açacak ?… daha uzar gider bu sorular. İşleri küçümsediğim için değil, ne biliyorsa insan o işte çalışır bu yüzden sordum. Rüzgar, ne ile hayatını devam ettirecek? Ne ile evine 2 kuruş götürecek? Çalışacak değil mi? Bence sektörden el ayak çekmesin! Doğru bildiğini yapsın! En çok bildiğini, bilgilendirilip, eğitildiğini yapsın! Yani laf bana düşmez farkındayım ama sektöre dönsün!

Getirisi ne olur? İşte getirisi: daha önce düşük reytingli dizilerde oynayan ve bölüm başı 1000 - 1500 lira arasında ücret alan Rüzgar’a ameliyat sonrası artan ününden faydalanmak isteyen prodüktörlerden teklif yağıyor. Ne oldu Rüzgar birden Altın Portakallı aktör mü oldu? Rüzgar'ın yeni hayatının ilk projesi olmak isteyen bir yapım şirketi, hiç vakit kaybetmeden, ciddi bir teklifle Rüzgar Erkoçlar'ın kapısını çalmış. Yeni sezonda başlayacak bir dizide rol alması için Rüzgar Erkoçlar'a bölüm başı 20 bin TL’lik bir teklif gitti. Daha önce yeni hayatında oyunculuk yapmak istemediğini belirten Rüzgar Erkoçlar'ın bu teklifi kabul edip etmediği henüz belli değil...(miş- mış- muş)

Öğrendiğim kadarı ile bu ameliyat ki; şu anda bütün aşamaları bitmemiş. Takdir edersiniz ki bu çok uzun bir süreç. Yıllar süren bir tedavi ve düzenleme. Aklıma gelmişken her önüne geleni de bir zamanların ünlü estetik cerrahı gibi kesip yeni beden biçilemiyor( hatırlar mısınız bilmem?). Doktor raporları ile mahkeme karar veriyor buna. Yani Rüzgar daha tedavi aşamasında afişe edildi, rayting uğruna yaptı, reklam, şov yapıyor diyen şuursuz düşüncelerin sonucu ile medyada zirveye oturdu.

Şimdi sorarım size; Rüzgar, diyelim ki bunu reklam uğruna yaptı (hangi kifayetsiz muhteris reklam için bu beden değiştirme işine girer şaşarım!) bir anda gündeme geldi ve uzun süre de gündemde kalacağa benziyor. Yıllardır çırpınıp, didindiği camiada bir anda düşünebileceğinden, hayal ettiğinden daha çok ün kazandı. Rol arkadaşından, yönetmenlerden, yapımcılardan destek gördü. Birileri de bu raytingin kaymağını yemek için kesenin ağzını açtı. Yani şimdi Rüzgar beden değiştirme ameliyatı ile oyunculuk yeteneğini mi arttırdı? Bir anda Oscarlık star mı oldu? Neden bir anda haftalığı 20 binleri buldu?

Bak Rüzgar arkadaşım beni dinlersen 20 yıldır sektörün gereğini(!!!!) yerine getirmediğin için istediğin şöhrete ulaşamadın. Yetenekli bir oyuncusun buna lafım yok. Ben senin yerinde olsam, gelen teklifleri red ederim. Niye? dersen! Çünkü,  en az 50 bine oynarım da ondan. Bu alınan paraların oyunculuk yeteneği ile değil de tamamen para kazandırma potansiyeli ile doğru orantılı olduğunu fark edersek. Senden daha rayting sağlayacak bir tek erkek oyuncu kalmadı ortada. Erkek oyuncu hayranları kadınlardır. Ama, bak bütün Türkiye seni izliyor. Daha önce burun kıvırıp seyretmediği eski dizilerini, reklam filmini seyrediyor insanlar. Ağızlarından düşmüyorsun. Akıllarından çıkmıyorsun. O zaman ‘’keselerin ağzı açılmalı!’’

Yapım şirketleri şimdi sözüm size :  ‘’İnanın Rüzgar aldığı parayı oyuncu olarak hak edecek. Ve sizler gereğinden çok para kazanacaksınız.’’

 Hatta oynamaya bile gerek yok Rüzgar’cığım sen ekranda 2 saat hiç kıpırdamadan dursan para kazandırırsın. Türkiye değil, dünya seni seyreder. Evet, aldığın para yıllardır çektiğin manevi sıkıntıları dindirmeyecek ama, sen Türkiye’de bir milat olacaksın. Al istediğin parayı ve oyna! İnan bana şimdi oyunculuğunu gerçekten fark edecekler. Bu miladı kendinden esirgeme.

Hayatta miladınızı kendinizin yazması dileği ile…

Bu arada meraklısına; ‘’Rüzgar Erkoçlar Ruhunu Serbest Bıraktı’’ başlıklı yazımda bu ameliyatı ve adımlarını da anlatıyorum. Hani merak ederseniz bir göz atın isterseniz ve o zaman belki de bu ameliyatın zorluklarını fark edip reklam olma ihtimalinin ortadan kalktığında hem fikir olacağız.

Hayatta hep aydınlığa yürümeniz dileği ile…

www.medyabey.com

http://twitter.com/eceer6

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 781
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3831
Kayıt tarihi
: 23.09.12
 
 

16- 06- İstanbul'da doğdum. Tatbiki Güzel Sanatlar Tekstil Ana sanat dalı Moda tasarımı bölümünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster