Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
345
 

Rüzgar gülleri!

Rüzgar gülleri!
 

Güçlüsün alkışı hakediyorsun!


Rüzgar gülü rüzgar nereden eserse oraya döner.

Sosyal rüzgar gülleri, çıkarları neredeyse oraya dönerler, gerekirse en sevdikleri(!) en yakın dostlarını bile rüzgarın yön değiştirmesiyle hemen arkalarında bırakabilirler, hiç üzülmeden hem de !

Bu dikenleri çok rüzgar gülleri, çok çekici, cazibeli ve sosyal olurlar, sevilirler, çünkü damara göre şerbet verir, herkesi mutlu ederler. İşin aslı insanlar böyle rüzgar güllerine bayılırlar.

Hayat surprizlerle doludur, ne ekerse insan onu biçer, yalana ilgi çoktur, renkli yaşamlar , lüks , sosyal maskeli çekici ama tehlikeli sosyal canlılar!!!

Gerçek olmaktan neden bu kadar korkarız? Kendimiz olmaktan, kalbimizi açmaktan, hatalarımız, eksikliklerimizle yüzleşmekten?

Biraz cesur olma kararı bu rüzgar güllerine fırsat vermemektir. Korkuların üzerine merçe, korkusuzca, yılmadan yürümeli!!!

Hiç unutmamalıyız ki rüzgar bir yön değiştirir, bir yön değiştirir ki nereye döneceğini bilemez rüzgar gülleri, döne döne iyice şaşkın olurlar...

Hedef, doğru, dosdoğru yolda yılmadan, savaşarak ilerlemektir. Rüzgar gülleri heryerdesiniz ama gün olur devran döner bunu hiç unutmayınız!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1981
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster