Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
520
 

Sabah namazı huzuru diye birşey var

Sabah namazı huzuru diye birşey var
 

Namaz Huzurdur


İbadet huzuru diye bir şey var.

En fazla 60-70 sene yaşayacağımız Dünya için dur durak bilmeden çalışırken, ebedi olarak yaşayacağımız ahreti unutup ihmal ediyoruz bazen. Bazen değil çoğu zaman. İşte bu gerçeğin farkına varıp kulluk vazifesine eriştiğimiz zaman hissettiğimiz huzurdur o.

Sizi kandırabilirim ancak sizi ve beni Yaratanı, yaratıp da omzumuza bu kulluğun vazifesini yükleyeni asla kandıramam. O yüzden seni, onu ya da filancayı değil bizzat kendimi örnek vererek anlatacağım.

Ne zaman başıma bir musibet gelse ‘Neden’ diye sormuyorum. Çünkü nedenini gayet iyi biliyorum. Üzerime nakşedilmiş kulluk vazifemden uzaklaştığımın işaretidir o musibet. Ta ki, vazifeye yeniden nail olmaya başladığımda üzerimdeki karabulutların dağıldığını ve belaların def olduğunu görüyorum. Hem de keskin bir kılıç gibi tez vakitte tecelli ediyor o huzur.

Bu yüzdendir her namaz ve tefekkürün ardından “Kurban olduğum sana layık kul et beni. Senin rızana nail olmadan alma canımı” şeklinde dualarım.

Vazifeden şaşmayın canlar. Vallahi en doğrusu da odur. 60 sene için ebediyetinizi satmayın.

Sabah namazına gelelim buyurun.

O ne güzel, ne kutlu ibadettir öyle. Karanlığa ve soğuğa karşı dik duruş, uykuya ve şeytana karşı başkaldırıştır sabah namazı. Günün geri kalanına dair huzur ve güvendir. Özgüvendir de, refahtır da. Vallahi ne tatlıdır o kutlu vazife.

Günün son karanlığında vardığın vakit secdeye, seni gün aydınlığında işlemeye meyilli olduğun günahtan uzak tutandır sabah namazı. Yüzündeki o hoşgörüsüz şerrin gidişi, yerine pozitif enerjinin gelişidir. Bıkkınlığa vedadır sabah namazı. Huzurun açık kapısıdır.

Vallahi berekettir, yetenektir, ilhamdır sabah namazı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 250
Kayıt tarihi
: 27.01.17
 
 

Çalıştığı Kurum ve Birimler; Mersin Ajans Haber Gazetesi (Yazı İşleri Müdürlüğü), Mersin Son Kale..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster