Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
693
 

Sabah nasıl kalkarsanız gününüz öyle geçer ;)

Sabah nasıl kalkarsanız gününüz öyle geçer ;)
 

Bir gününüz nasıl geçiyor hiç düşündünüz mü? Sabah kalktınız apar topar giyindiniz. İşe gitmek için evden çıktınız. Eğer uykunuzu da alamadıysanız üfleyip püfleyip otobüs durağının yolunu tuttunuz. Hava da yağmurlu. Yolda giderken hızlıca geçen araba size su sıçrattı. Eve dönecek vaktiniz de yok, otobüs de geldi. Koşarak durağa, otobüse yetiştiniz. Kalabalığın içine karıştınız. Herkes br şeylere öfkeli, homurdanıp duruyor!

İki yaşlı teyze sabah sabah oturmuş Türkiye'yi kurtarıyorlar sanki diye düşündünüz içinizden.

"Aman vallaha halimize çok şükür bak Van'da millet karda kışta çadırda yaşıyor. Biz hiç değilse açıkta değiliz. Zor canım çok zor hayat çok zor! Zaten hükümet de bir sürü yardım yapılacak dedi, hani nerdee? Daha ortada hiçbir şey yok! Ne olacak bu ülkenin hali. Herşey gittikçe zorlaşıyor. Herkes geçim derdinde zaten emekli maaşlarımız da az! ..."

Of içiniz de şişti hadi hayırlı işler!

Geldiniz ofise. Üstünüz başınız çamurlu, doğru lavaboya gittiniz. Temizledikten sonra hemen masanızın başına gidip "Eveet yine başlıyoruz bakalım bugün başka ne aksilikler beni bekliyor?" diye iç geçirerek bilgisayarınızı açtınız.

Durun! Bence hiç o bilgisayarı açmayın! (Zaten açılmazsa da hiç şaşırmayın.)

Kalktığınızdan beri sürekli belki sesli olarak değil ama kafanızda türeterek bir çok olayı kendinize çekmeyi başardınız. Evet hepsini siz istediniz. Bütün gününüzü aksilikler üzerine kodlayıp daha da yaşanacak bir sürü olumsuz olayları farkına varmadan yaşamayı seçeceksiniz.

Bu sabahı, evden işinize gidinceye kadar olan kısmını bir de farklı şekilde yaşamayı seçseydiniz acaba neler olurdu?

Sabah uyandınız. Kalkar kalkmaz aynanın karşısına geçip gülümsediniz. "Ne kadar güzel bir gün, bugün de uyandım şükürler olsun." dediniz.

Güzel bir enerjiyle en güzel elbiselerinizi giydiniz. "Ne kadar güzelim/yakışıklıyım" diye aynada bir daha kendinize bakıp gülümsediniz. Yani kendi kendinizi motive ettiniz. Evden çıktınız. Sizi ıslatan herhangi bir araçla da karşılaşmadınız. Bindiniz otobüse, ilerlediniz arkaya.

Bırakın teyzeler,amcalar ülkeyi kurtarsın. Siz camdan dışarı bakıp, tüm güzel şeylerin farkına varmaya başlayın. Gözünüzü açın ve içinde bulunduğunuz "an"ı yaşayın...

Sevgilerimle

Yeşim AYHAN KUZU

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Olumlu düşünmek her zaman iyidir :) Teşekkürler...

Hüseyin Okan Durmuş 
 25.11.2011 17:20
Cevap :
Farkında olmanız ne kadar güzel. Sevgiler...  25.11.2011 19:31
 

Yeşim hanım, tamamen katılıyorum, biz çağırıyoruz beynimizle tüm olumsuzlukları. Ben yaşadım bunu defalarca. Sabah nasıl kalkarsak öyle yaşıyoruz tüm günü gerçekten. Fakat bazen tersi de olmadı değil. Nemrut bir sabah haliyle yola çıkmışken, iskeledeki gazetecimin sıcacık bir "günayddıınn" deyip ben istemeden gazetemi elime tutuşturması ve giderken, "gününüz güzel olsun" demesi ile bambaşka bir boyuta geçtiğimi de çok iyi hatırlıyorum:))) Ama bunun da sebebi vardır belki. Belki beynim tamamen de olumsuz çalışmamıştır, kim bilir??? Güzel bir yazıydı, teşekkürler, selâm ve sevgiler...

NURTEN DEMİREL 
 25.11.2011 15:37
Cevap :
Nurten Hanım gazetecinizin size dilediği olumlu niyetler ruh halinizi hemen değiştirebiliyorsa siz neler yapabilirsiniz düşünün ;) Aynaya bakın ve gülümseyin :) Sevgiler...  25.11.2011 19:32
 

Merhaba, Eşimi anlatmışsınız. Sabah nasıl başlarsa öyle gider. Günün ilk sözü. İlk aksilikte, herşeyin aksi gideceğine inanır. Gerçekten de öyle olur. Sizinle aynı fikirdeyim. Gün güzel, yaşam için varsa bir nefes. Sağlıkla ve mutlu kalın

Leblebi Tozu 
 25.11.2011 14:06
Cevap :
Kesinlikle neye inanırsanız o olur.İstediklerimiz inandığımız sürece gerçekleşir.Sevgiler...  25.11.2011 17:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6548
Kayıt tarihi
: 12.11.11
 
 

1981 Söke'de doğdum. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi mezunuyum. Başarılı bir okul hayatından sonra..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster