Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
51
 

Sabah sabah muhabbete bak!

Kauçuk döşenmiş yürüyüş parkurunda geldi kumru tam yolun ortasına sıçtı. Küçücük kumrudan o kadar büyük pislik çıkması beni şaşırttı. Vay canına, dedim.

Dedim demesine de sonra zihnimi durduramadım. Zihnimde başladı boktan bir muhabbet. Bokla ilgili ne kadar yaşanmışlık varsa hepsi sıraya girdi. Birkaçını paylaşmak isterim sizlerle.

Öncelikle kendimle yola çıktım bu muhabbete. Ne güzel, rahatlıkla yapıverdi işini; benim canım çıkıyor şu kabızlıkla dedim. Belki size abartı gelecek; ama ben tuvalette kitap- dergi okumaktan, çay- kahve içmeye vardırdım işi. Yine de zaman zaman isteksiz de olsa başvuruyorum bu taktiğe.

Sonra Argos geldi aklıma. Ona da iki kere gazete ile vurmaya kalktım. Bunlardan biri; salon halısının tam ortasına okkalı bir şekilde sıçtığında oldu. Aslında her ikisinde de onun suçu yoktu. Fakat bunlar ayrı bir yazı başlığı altında verilebilir. Şimdilik es geçelim en iyisi.

Bir de küçük (yani şakayı kaldırabileceğini düşündüğüm ) öğrencilerime, herhangi bir şeyden dolayı ceza vermek istediğim de yaptığım şuydu:

“ Tahtaya çıkarırdım. Birkaç( örneğin sinek, keçi, kedi, köpek gibi) hayvanın bokunu çizmelerini isterdim. Ardından da bilemeyeceklerini düşündüğüm bir ülkenin bayrağını çizmelerini isterdim. “ Bilmiyorum! “ dediklerinde; “ Sen her b..u biliyorsun da bunu niye bilmiyorsun? “ diye aklımca onları mahcup ederek, aynı şeyi yapmayacaklarını umardım.

Aslında bana çirkin diye öğretilen bu sözcükleri; o günlerde söylerken de, bugün yazarken de utanıyorum. Bu yerinde bir utanç mı? Bilemiyorum.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İkbal hanım, merhaba yazınız bana bu fıkrayı hatırlattı; Uçağın havalanmasını beklerken adamın yanında oturan diğer yolcu, adama dönmüş ve- Biliyor musunuz, bir yerde okumuştum eğer yolculuk esnasında yanınızdaki ile sohbet ederseniz, seyahat süresi daha kısa geliyormuş insana. Kucağındaki kitabı okumak üzere yeni açmış adam, kitabı yavaşça kapatmış ve adama; - Hangi konuda sohbet etmek istersiniz? - Bilmem ki, nükleer enerji konusunda konuşmak ister misiniz? - Olabilir, bu ilginç bir konu olabilir ancak nükleer enerji konusuna girmeden önce size başka bir soru sorayım. Bir at, bir inek ve bir keçi, üçü de ot yiyerek beslenmelerine rağmen, keçi misket şeklinde, inek sıvı şeklinde, at ise kurutulmuş ot şeklinde dışkılar. Sizce neden? Sohbet etmek isteyen adam, hayretle bakmış; - Hiçbir şey aklıma gelmiyor, bilmiyorum. Kitabını okumak isteyen adam; - Hiç bir boktan anlamıyorsun da, ne demeye nükleer enerji konusunda sohbet etmek istedin ki?,esen kalın.

Nizamettin BİBER 
 10.07.2016 10:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 423
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 181
Kayıt tarihi
: 10.10.11
 
 

İkbal Özlen DİNÇERLER. 14.02.1960 doğumlu. izmir Kız Lisesi Edebiyat Bölümünü okudu. Buca Eğitim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster