Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '15

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
57
 

Sabah uyandığınızda duyu ötesi güçlerinizin hazırlanması

Duyu ötesi güçlerinizi geliştirebilmek için yapmanız gereken ilk şey bunu yapmanın zor olduğunu aklınızdan çıkarmaktır. Aslında, bu yanlış düşünce çoğunlukla duyu ötesi güçlerinizi keşfetmeniz ve kullanmanızı frenleyen en büyük engeldir. Ama bunun kurtulması zor olan bir düşünce ve refleks olduğunun da farkındayım.
 
Önceden edindiğiniz fikirlerden kurtulun
 
Öncelikle, parapsişik yeteneklerinizi kullanmanın zor olduğu hakkında edindiğiniz fikirden kurtulun. Böylece onları harekete geçirmek için büyük bir adım atacaksınız.
 
Bununla beraber, bu fikirden kurtulmak kolay değil çünkü, kuşkusuz, çoğu insan gibi, yüzyıllardır süren ve zihninize kök salmayı beceren bir kültür koşullandırmasına maruz kalıyorsunuz.
 
Orta çağın sonundan itibaren ve hatta 19. yüzyılda endüstriyel, teknolojik ve bilimsel medeniyetin ortaya çıkmasından itibaren, büyüsel düşüncenin yerini yalnızca gördüğüne inanan akılcı düşünce aldı. Oysa, hayat bundan daha karışıktır.
 
Göremediğimiz ama yine de varolan bir sürü şey vardır, mesela:
 
-    düşünce,
-    akıl,
-    fikirler,
-    duygular,
-    ruhlar,
-    doğanın güçleri,
-    aşk,
-    şans…
-    ve duyu ötesi güçler!
 
Halbuki orta çağdan beri, dünyanın bir bütün oluşturduğu, hepimizin birbirine bağlı olduğu (insanlar, hayvanlar, bitkiler), doğanın güçleriyle iletişim kurabileceğimiz ve özellikle de parapsişik yeteneklerimizi kullanabileceğimiz fikirleri arasında bir kesinti oluşturuldu.
 
Duyu üstü güçlerinizden kuşkulanmamanız gerekir
 
İster parapsişik yeteneklerimiz olmadığı, ister onları geliştiremeyeceğimiz fikri, yüzyıllardan beri batılı zihinlere yerleştirilen bilimsel anlayıştan da ileri gelmektedir.
 
Bu nedenle, parapsişik güçlere sahip olduğuna ikna olmuş kişiler bile, derinden ve çoğunlukla bilinçsiz olarak bu yanlış fikirden o kadar etkilenmiştir ki, zaman zaman bu güçleri kullanmaya ve geliştirmeye tereddüt etmektedirler.
 
Bu nedenle, her şeyden önce parapsişik yeteneklerinizi geliştirmek için yapılması gereken şey, onlara sahip olduğunuzdan kuşku duymamaktır.
 
Bu kuşkuyu sürdürdüğünüz sürece, onları kullanmanız hatta en basitinden onları keşfetmeniz sizin için zor olacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 165
Kayıt tarihi
: 01.09.15
 
 

1967 yılında Muğla Dalaman ilçesinde dünyaya geldim, ilk ve Orta Eğitimimi Dalaman ilcesinde, Lis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster