Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '16

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
886
 

Sabunda kirlenmiş,temizlik hayal oldu

Sabunda kirlenmiş,temizlik hayal oldu
 

Görsel alıntı


Bir toplum ki kendi içinde barındırdıkları arsız insanların yaptıklarına “ cesaret” diye nitelendiriyor ise yüzsüzlerin tamiri imkânsız.

Boşuna dememişler “ Hayvandan insana dönen yoktur, lakin insandan hayvana dönen çoktur”

Yapılan denetimlerde suyumuz, havamız, yediğimiz, içtiğimiz gıda, sağlık ürün ve malzemelerimizle birlikte sabunumuzda kirli çıkmış.

İnsan kirlenince yıkanıp temizlenmek ister, satın alınan sabun dahi kirli ise insan nasıl temizlenir. 

Bir kısım insanların ürettiği sahte, güvensiz, gıda, sağlık ürün ve malzemeler yüzünden sağlıksız yaşamaya mahkûm ediliyoruz.  

İşte böyle yüzsüz, yalancı, hileci, sahte üreticiler yüzünden sağlığımızı kaybediyoruz, sağlıksız yaşıyoruz.

Yalancıların, hilecilerin, sahtecilerin, kirlilerin saygıları gün geçtikçe artıyor. 

Bir kirli binlerce temizi kirlettiğine göre, temizlerin sayısı günden güne azalıyor. Sabunu dahi kirli olan bir toplum neyle ve nasıl temizlensin.  

Yaptıkları yanlarına kar kalan ve yaptıklarıyla yüzsüzleşen bazı insanlar toplumda güvensizliğe, huzursuzluğa, haksız kazanca ve sağlıksız yaşama sebebiyet vermeye devam ediyor.   

Sağlık bahçesinde yapılan denetimler sonucunda;

Maske, mesaj kremi, mesaj sütü, pembe renkli sabun, zeytinyağlı sabun, meyveli krem, salyangoz özlü krem, oksijen cihazı, gül suyu.

Ameliyathane lambası, yansılanım jeli, diş dolgu materyalleri, soğuk tedavi jelleri gibi malzemelerin teknik düzenlemeye aykırı üretildiği, sahte, kaçak, taklit ve gevensiz olduğu tespit edilmiş.

Sağlığımız için deva arıyoruz lakin suyumuz, sabunumuz, havamız, gıda ve sağlık ürünleri denetimsiz,  güvensiz ve sahte olduğu için sağlığımıza kavuşamıyoruz.

Sağlığımızla oynayanların yüzünden sağlıksız yaşıyoruz.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sovyetler birliği zamanında o ülkede halkın sağlığıyla oynayan insanların cezası idamdı sayın Burakgazi. Sağlıksız ürünler üretip, halkın sağlığıyla oynayanlara öyle cezalar verilmeli ki, bir daha kimse böyle işlere girişmesin. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 24.11.2016 12:05
 

Mehmet abim, Yeni Türkü grubunun Telli Turna şarkısını yeniden uyarlamalı ne diyordular, "Yenik düşüyor her şey zamana Biz büyüdük ve kirlendi dünya" biz büyüdük sabun bile kirlendi ilginç bir aforizma nitelikli bir yazıydı, selam ve saygı ile

Nizamettin BİBER 
 20.11.2016 14:38
 

Sevgili Burakgazi, insanoğlunun mayasının bozulduğu,ruhunun, yasalara/toplumsal örf ve adetlere ve erdemlere bağlılığının tükendiği ve zecri tedbirlerin alınmadığı bugün, bu istismarların var olması ve varlığını sürdürmesi pek garip değildir. Gönlünüze ve duyarlılığınıza sağlık. Bilvesile saygılarım eşliğinde selamlarımı gönderiyorum. Refik

Refik Başdere 
 19.11.2016 21:29
 

Doğru düzgün olan ne kaldı ki...selam ve saygılar CanDost ..

Tülay EKER 
 19.11.2016 17:00
Cevap :
Kıymetli Tülay Eker; Cadı bundan böyle sabun alırken bir değil 5 kez düşün.Mesele mahiyeti anlaşıldı buradan kirli gideceğiz şükürler olsun esas dünyada temizleniriz.Saygılar sunuyorum. Sağlık ve mutluluk diliyorum.  19.11.2016 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2114
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster