Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
150
 

Saç Ekimi Ameliyatları

Saç Ekimi Ameliyatları
 

Saç ekimi ameliyatı istenilen hizmet çerçevesinde şekillenir. Her insana aynı büyüklükte ameliyat uygulanmayabilir. Bazı hastalarımız için 2-3 bin tel saç kök yeterli olurken bazı hastalarımız için bu sayı 10 binleri geçebilmektedir.

Saç Ekimi ameliyatları genelde 2 tip olup bunlar klasik yöntem ve fue yöntemi olarak bilinir. Bu ameliyat teknikleri içinde en çok kullanılan fue tekniğidir. (Fue Saç Ekimi Tekniği hakkında detaylı bilgi için lütfen “Fue Saç Ekimi” makalemize bakınız.) Saç ekimi ameliyatı olmak isteyen bir hasta ilk başta ameliyat sonrası kalacak olan izi merak eder. Fue saç ekimi ameliyatları sonrasında da herhangi bir ameliyat izi kalmadığından, bu teknik diğerine göre ağır basar. 

Saç ekimi ameliyatları estetik cerrahi alanına girer. Bu yüzden saç ekimi ameliyatını bir estetik ve plastik cerrahi uzmanının yapmasında fayda vardır.Saç ekimi ameliyatları ameliyathane şartlarında yapılması hastanın güvenliği için önemlidir. Saç ekimi ameliyatları için hasta birkaç gün önceden kan sulandırıcı ilaçlardan kesinlikle uzak durmalıdır. 

Saç ekimi ameliyatları öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da , sigara kullanımını kesmek gerektiğidir. Sigara saç ekimi ameliyatını negatif yönde etkileyebilir. Saç ekimi ameliyatları genelde sağlıklı ve önemli bir risk taşımayan ameliyatlardır. (Saç Ekimin sağlığa zararlarını merak ediyorsanız “Saç Ekimi Sağlığa Zararlı mı ” adlı makalemize bakınız.)

Saç ekimi ameliyatları nın yapılmasında ki en büyük amaç psikolojik ve kişinin kendini daha iyi hissetmesi için saçlarının olmasını sağlamaktır. Bunun kişinin sosyal çevresindeki etkileride çok büyüktür. Kişi saç ekimi yaptırmazsa hiç bişey olmaz. herhangi bir sağlık zorunluluğu yoktur. Tamamen estetik amaçlı yapılır. Zaten bu yüzden de saç ekimi ameliyatı estetik ve plastik cerrahi alanına girer.

Op Dr Ali Mezdeği

Web http://www.sacekimmerkezi.com

Tel    : 0212 241 3 241

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1433
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster