Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '13

 
Kategori
Erkek Modası
Okunma Sayısı
1220
 

Saç ekimi iyileşme süreleri

Saç ekimi iyileşme süreleri
 

Saç ekiminde iyileşme süreci artık eskisi kadar uzun ve ağrılı değil. Özellikle fue tekniğinde olan gelişmeler sonucu ameliyat sonrasını hastalar daha konforlu ve ağrısız geçirmekte.

Saç ekiminde iyileşme süreci süresi ortalama 1 2 haftadır. 2 hafta sonra ense bölgesinde ki kanlanma büyük ihtimalle geçecektir. Ekilen saç köklerinin dökülmesi de ortalama 2 hafta süre içinde başlar. Dökülen saç kökleri gene ortalama 3 ay içinde yeniden ve kalıcı olarak çıkmaya başlar. Eski saç ekimi yönteminde ameliyat sonrası iyileşme süreci oldukça uzundu. Hatta bu süre 1 yılı bulmakta idi. Cerrahi bir işlem olduğundan hastanın normal hale gelmesi oldukça uzun sürüyordu.

Tüm bu negatif etkiler den dolayı biz ve diğer klinikler artık fue tekniğini kullanmaya başladılar. Fue tekniği ile yapılan saç ekimlerinin iyileşme süreçleri yok denecek kadar az bir süreye düşmüştür. Saç ekimi artık gözümüzde büyültülecek kadar büyük bir operasyon değil. Fakat bu demek olmuyor ki saç ekimini her kez yapabilir. ( Saç ekimini kimin yapacağı ile ilgili olarak “Saç ekimini kimler yapar” adlı makalemize bakınız. )

Son teknoloji olan fue tekniği ile yapılan saç ekimleri hem daha az acılı hemde ameliyat sonrası daha konforlu ve acısız geçer. Saç ekiminde iyileşme süreleri de oldukça kısadır. Hastalarımızın tek cesaret etmeleri gereken şey ameliyata karar vermeleridir. Saç ekimine olan talep arttıkça teknikler gelişmiş ve hastaların en az ağrı çekmeleri için iyileşme süreleri için yemi yöntemler geliştirilmiştir.

Son teknik fue tekniğidir. (Fue tekniği hakkında daha detaylı bilgi için “Fue tekniği” adlı makalemize bakınız.)

Op Dr Ali Mezdeği
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1446
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster