Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '13

 
Kategori
Erkek Modası
Okunma Sayısı
907
 

Saç ekimi merkezi fiyatları

Saç ekimi merkezi fiyatları
 

Saç ekimi merkezi fiyatları çok dalgalı seyir eder. Bunun en net nedeni ise merkezlerin fiyat politikalarını belirlemede özgür olmalarıdır. Saç ekimi merkezleri fiyatları verdikleri hizmetlere göre belirlemeye çalışırlar.
 
Bir saç ekimi merkezi açıldığında veya fiyatlarını belirlerken o kliniğin veya ekibin giderleri birinci planda olur. Maliyet hesapları yapılır. Bunun sonrasında ki üstüne koyma ve kar elde etmek için üstüne koyulan miktarlar, ekibin kendilerine biçtikleri değerdir. Her işletmenin istisnasız birinci kuralı olan maliyet burada da gözümüze çarpıyor. Maalesef yaşamın gerçeği. Yalnız saç ekimi merkezlerinden fiyat alırken birkaç önemli noktaya dikkat etmenizde bence şart. Bunların en başında gelen aşırı fiyatlar..
 
Saç ekimi merkezlerinde aşırı fiyatlar
 
Bir saç ekimi merkezi bu işi ne kadar da kaliteli ne kadar üstün işte ne biliyim ultra süper yapıyor da olsa, en nihayetinde bir saç ekimi ameliyatıdır. Mutlaka bir rayiç fiyatı vardır. Saç ekimi ekonomisi bellidir sonuçta. Tutup ta saç ekimi operasyonu için 20,000 bin lira istemek bence anormal ve iyi niyeti yok eden bir durum. Bu iş için fiyat aralığı ne t söylemek gerekirse, 3,500 ile 10,000 bin tl arası olmalıdır. Hatta 10 000 bin lira da bence çok ama hadi kafada ki açıklığın aşırı çok olduğunu ve merkezin ultra lüks çalıştığını varsayalım.
Saç ekimi çok yapılan ve klasik ameliyatlardan. Tabi ki önemli bir operasyon ve aşırı hassasiyet gerektiriyor. Fakat bunun böyle olması fiyatların tavan yapması anlamına gelmeyeceğini söylemek istiyorum.
 
Saç ekimi merkezlerinde aşırı düşük fiyatlar
 
Bazı saç ekim merkezleri çok yüksek fiyatlar veriyor bazıları ise çok düşük. Bazı hastalarımızın bu yüzden kafası aşırı karışıyor. Bir anlam veremiyorlar. Saç ekimi merkezlerinin çok düşük fiyatlar vermesi bence pek hayra alamet değil. Çünkü bu saç ekimi ameliyatının bir üst limiti var ise birde alt limiti var. Şimdi siz bu ameliyatı 1,500 liraya yapıyorum der iseniz, ben bu işte bir anormallik aramam lazım. Çünkü bu işin maliyet v.s giderleri belli. Tamam hastanın kendi saçı işlenip transfer ediliyor. Ama bunun hastane tahlil ve anestezi giderleri mutlaka olacak. Hastane masrafı da önemli bir gider.
 
Tüm bunları içine koyduktan sonra ekibin maliyetini söylemedim bile ki oda epey bir maliyet. Bu durumda 1,000 türk lirasına falan gibi saçma rakamlar vermek biraz anormal oluyor. Saç ekimi birde kötü tarafı ekilen saçlar eğer kötü olursa bir daha ekimi oldukça zor. Düzeltme saç ekimleri yapılıyor ama aynı kaliteyi tutturmak zor. Bu yüzden böyle anormal yukarı aşa fiyat veren merkezleri iyi sorgulayın. Düşük fiyat veren saç ekimi merkezlerinin klinikte ekelim tekliflerini kesinlikle değerlendirmenize almamanızı tavsiye ediyorum. Saç ekimi ameliyatının sonunda ucuz etin yahnisi durumuna düşmenizi istemeyiz.
 
Sonuç olarak her hizmetin veya ürünün olduğu gibi bu işinde bir fiyatı var. Ama çok düşük diye saçlarınızı kaybetmenizi, çok yüksek fiyatlar verip aslında yarı fiyatına aynı hizmeti alabileceğinizi unutmayınız. Saç ekimi yaptırmadan önce iyi analiz edin ve doğru ve dürüst saç ekimi merkezlerini tercih etmeye çalışın.
 
Op Dr Ali Mezdeği
http://www.sacekimmerkezi.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1453
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster