Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '13

 
Kategori
Erkek Modası
Okunma Sayısı
671
 

Saç ekimi sonrası analiz

Saç ekimi sonrası analiz
 

Saç ekimi sonrası analiz saç ekimi öncesi kadar önemli bizim için. Saç ekimi ameliyatı sonrası bakım, ilerde saçların ne kadar sağlıklı olmasıyla doğru orantılı.

Saç ekimi sonrasın da ki 2. gün hastalarımızı kliniğe çağırıyoruz. Saç ekimi sonrası saç yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. Ondan sonrada saçlarını nasıl yıkaması gerektiğini öğretiyoruz. Saç ekimi sonrası yapılan ekimin analizi yapılıyor. Saçların doğru yönde ekilip ekilmediğine bakıyoruz. Hata araması yapılıyor. Ve hastalarımıza ekim sonrası yapılması gerekenleri anlatıyoruz.

Saç ekiminden sonra ekilen bölgenin de dikkatli korunması şart. Ekilen kökler zedelenmemeli ve fiziksel etkilerden korunması gerekiyor. Bu saçların düzgün ve verimli çıkması için gerekiyor. Saçların kökleri bu dönemde çok hassas oluyor. Bu 1 aylık dönem yani dökülene kadar sanki onlar biraz evladınız gibi korumanız size ilerde fayda sağlar.

Saç ekimi sonrasında yapılan analizde saç ekimi sonrası elde edilen başarı klinik tarafından test edilir. Saçların aşa yukarı ne kadar ve ne yöne çıkacağı hakkında hastaya bilgilendirme yapılır. Ense bölgesinin iyileşme süreci hastaya anlatılır. Ense bölgesinde ki kanlanma giderilir.

Saç ekimi sonrasında beklentiler genelde yüksek olur. Fakat biz hastalarımızın beklentilerinden daha yüksek beklentiler içinde olmayı seviyoruz. Ekilen ve düzgün çıkar her tel saç bizi hastalarımızdan daha mutlu ediyor. Hastalarımızın beklentilerinin altında bir saç ekimi klinik olarak hatırlamıyoruz.

Saç ekimi sonrasında hasta bi müddet şapka takmak zorunda kalabilir. Bu saç köklerinin korunması için gerekli olabilir. Ayrıca zaten saç ekimi yapılan bölgede kanlanma ve estetik olarak kötü görüntü olacağı için şapka takmak hastalarımız için biz söylemeden istedikleri bir durum. Şapka ile bir tarz yapan hastalarımızı da gördüm.

Op Dr Ali Mezdeği

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1450
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster