Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Saç gölgeleme tekniği

Saç gölgeleme tekniği
 

Saç  Gölgeleme Tekniği Türkiye’de oldukça yeni bir uygulamadır. Kliniğimiz aynı anda saç ekimi, saç gölgeleme tekniği, saç mezoterapisi, saç aşısı, kök hücre tedavisi yapan bir merkezdir.

**Saç gölgelemesi, etkisi en az 2-3 sene kadar süren  bir işlemdir. Saç mikropigmentasyon uygulaması sıradan dövme boyaları ve cihazları kullanılarak yapılacak bir uygulama değildir. Kullanılan iğneler, boyası, uygulama tekniği çok önemlidir.

Saç gölgelemesi, deriye verilen pigmentleri ve uygulama teknikleri açısından farklılık göstermektedir. Ancak renk tonları her insanın deri, ten rengi ve kişisel bazı özelliklerine göre doğal bir görünüm almaktadır.

Saç gölgeleme tekniğinde daha önce saç ekimi yaptırmış, ama cildi görünüyorsa  veya saç ekimi yaptırması mümkün değilse, kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek, aynen kaş kontörü mantığı ile  uygulama yapmak esastır. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir. Eski saç ektirme yöntemi olan FUT tekniğinden sonra kafa derisinde oluşan çizgiye uygulanması durumunda son derece doğal bir görüntü elde edilmektedir. FUE saç ekimi uygulaması sonrası, alınan saç kökü bölgesinin seyrekleşmesi rastlanılan bir problemdir. Ciltteki bu seyrek görüntüye, saç pigmentasyonu veya gölgeleme tekniği uygulanabilir.

Gölgeleme tekniği saç çizgisi kaybolmuş, saçı seyrelmiş, yara izleri olan, geçirmiş olduğu saç ekimine bağlı izleri kalan veya saçkıran nedeniyle saçlı derisinde boşluk oluşan kişilerde uygulanır.

Uygulama 1 normal seans ve 1 rötüş seansı ile gerçekleşmektedir. Fakat saç gölgeleme yapılacak alan çok geniş ise 2 seansa bölünmesi gerekmektedir. Kliniğimizde doktor kontrolünde gerçekleştirildiği için gerekli olursa lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

Op.Dr.Eser Aydoğdu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.eseraydogdu.com.tr

Facebook: Op.Dr.Eser Aydoğdu

İnstagram : @OPDRESERAYDOGDU

Twitter      : @OPDRESERAYDOGDU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 140
Kayıt tarihi
: 28.11.14
 
 

Estetik Cerrahi dünyasının sayılı kadın cerrahlarından Op.Dr.Eser Aydoğdu  Samsun doğumlu… Erciye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster