Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '13

   
  Kategori
  Estetik / Güzellik
  Okunma Sayısı
  309
   

  Saç tedavisi konusunda merak ettikleriniz

  Saç tedavisi konusunda merak ettikleriniz
   

  Sağlıklı ve gür saçlar doğru saç tedavi yöntemleri ile sağlanabilir


  Saçları dökülmeye başlayan kadın ve erkekler görünümleri değişeceği için sosyal ve psikolojik anlamda huzursuzluklar yaşamaya başlayabilir. Bu durumda paniğe kapılıp birçok yönteme sarılabilirsiniz. Fakat vücudunuzu ve saçlarınızı tanımadan yapacağınız müdahaleler sağlığınızla ilgili olduğundan yarar sağlamak isterken, vücudunuza zarar verebilirsiniz. Saçlarınız için uyguladığınız maskeler, kullandığınız şampuanlar, bakımlar ve bilinçsizce yapılan birçok müdahale saçlarınıza zarar verecek ve daha çok dökülmelerine neden olacaktır. Saçlarınızın sağlığı için saç tedavisiarayışına girdiğiniz zaman yapmanız gereken en iyi şey bir saç ekimi ve saç tedavisi merkezine gitmek olacaktır.

  Saç tedavisi için bize geldiğinizde saç tedavisi konusunda başarılı sonuçların alınmasını sağlamış olan uzman doktorlarımız saç yapınızı inceleyerek saç tedavisi konusunda hangi yöntemlerin tespit edileceğine karar verir. Siz saç dökülmeleri şikâyeti nedeni ile doktorumuzdan saç ekimi talebi istemiş dahi olsanız, doktorumuz saç tedavisi için saç ekimi operasyonları uygulamalarındaki etkenleri tam olarak belirleyip saç tedavisini o yönde yapılarak, uygulamaların hastanın dış görünüşünü ne yönde değiştireceğini göz önünde bulunduracaktır.

  Saçlarınıza sadece mezoterapi uygulaması yaparak bazı saç sorunlarının önüne geçebiliriz. Ya da sebebinin genetik olduğu tespit edilen saç sorunlarında ise uygulanacak olan saç tedavisi saç ekimi yönünde olacaktır. Saç tedavisi için saç ekimi amacıyla FUT ve FUE yöntemlerini kullanacak olan hekimlerimiz tedavi öncesinde hastalarımızla bir ön konuşma yaparak, nasıl bir görünüm istediğini tespit edecek ve yöntemlerini buna göre geliştirecektir.

  Saç Ekimi sonrasında oluşacak saç görünümünün nasıl olacağı kaç saç telinin transfer edileceği ile alakalı olduğundan saç ekimi operasyonunun kaç seans süreceği, saçlarınızın ne kadar sürede yerine geleceği donör bölge olarak adlandırılan ense bölgesindeki kök hücrelerinin azlığı ve çokluğu ile doğrudan alakalıdır. Saç tedavisi her insanda, diğer hastalıkların tedavisindeki gibi değişim gösterdiğinden saç ekimi gerçekleştirecek olan hekim hastayı çok iyi analiz ederek öncelikle saçların neden döküldüğünü araştırarak bu yönde tedavi yöntemleri uygular. Donör bölgesinde yeterli greft sayısı olan hastalarda bu işlem 1 seansta biterken, yeterli greft sayısı bulunmayan hastalarda ise ancak 2-3 seansta tamamlanabilmektedir. Saç ekimi operasyonlarında başarı sağlamak için kullanılan teknik kadar kişinin saç yoğunluğu da çok önemlidir. FUT ve FUE yöntemlerinin kullanıldığı tekniklerimizden olan FUT tekniğinde başarı hastanın ense bölgesinden alınacak saç sıklığına bağlıdır. Çünkü FUT yönteminde ense bölgesindeki donör saç kökleri şerit halinde alınarak ekim yapılacak bölgeye nakledilir ve bu yöntemle yapılacak operasyonlar ortalama 2-3 saat sürmektedir.

   

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 309
  Kayıt tarihi
  : 16.11.13
   
   

  Doğum tarihi: 31.07.1977 Doğum yeri: Ankara Medeni durumu: Evli- 2 çocuklu Yabancı di..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster