Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
503
 

Sadece ağlarsınız ..!

Sadece ağlarsınız ..!
 

İnsan korkularıyla karşı karşıya gelmeye karar verdiğinde o korku yerini başka güncel bir korkuya bırakmış oluyor. Hayat "neden yapmadım"ların birikiminden oluşuyor.

Yeni gelen korku diğer korkunun yerini almaya geldiğinde gidecek sanılan korku adını pişmanlık olarak değiştiriyor insanın dimağında. Yeni korku insanı meşgul ederken pişmanlık beyinde hiç kaybolmayacak yeri çoktan almış oluyor.

Gecenin tam ortasında yeni, gıcır gıcır korkunuzla boğuşurken pişmanlıkta sinir sisteminize dalmaya başlıyor. Gecenin en korkunç saatlerine hazır olun... En yalnız..! O soğuk anlarda gecenin sessizliğini yansıtan odanın tavanına bakarsınız aslında tavanı asla göremezsiniz, gördüğünüz sadece pişmanlık. Korkak kişiliğiniz gelecek olan sorulara en hazırlıksız anlarını yaşamaktadır... Ama virüs yayılmaya başlamıştır ince ince. Sadece ağlarsınız...Çıkış yoktur geceden... o an olmak istediğiniz tek yer ana rahminizdir hiçbirşeyi hatırlayamayacağınızı bildiğinizden. Hatırlamak her zaman acı verir. Geçmiş iyide olsa kötüde olsa. Neden mi? Çünkü hiçbirşey geri gelmez. Saatin tıklayan sesi sabahın olmasını ümit ettirir size.. Virüs tüm bedene yayılmıştır artık. Ne yapsanız fayda etmez. Kendinizi bırakırsınız, boşalırsınız morlaşmış gözlerinizle ağlayarak.Sadece ağlarsınız. Çıkış yoktur geceden... Yalnızlık hiç bu kadar somut olamaz bundan emin olun. Bu gibi anlamsız cümlelerin içinde kaybolurken ezan sesinden güç alan bünye gün ışıgından cesaret toplar. Pişmanlıklar yerini "yeni bir gün"e , korkular yerini umuda bırakır... Kabus bitmiştir bir sonraki geceye kadar..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güvensizlik ve pişmanlık ile dolu bir yaşamın getirdiği umutsuz saatlerin vazgeçilmez dostudur ağlama arzusu ahh birde korku dolu dakikalara çare olabilse.. oldukça güzel bi yazı tarzınız var.. sevgilerimle..

I'm not SUPERMAN 
 11.03.2007 20:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 474
Kayıt tarihi
: 20.08.06
 
 

1980 yılında Gaziantep'te doğdum. Resim ve edebiyatla ilgileniyorum. Aynı zamanda Çukurova Üniversit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster