Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '08

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
584
 

Sadece anne olmak mı zor?

Sadece anne olmak mı zor?
 

Bir baba olarak ilk çocuğumuz doğduğunda ''Eyvah! şimdi bir baba olarak ne yapmam gerekiyor, nasıl davranmam gerekiyor?''diye panik yapmıştım.İşin aslında hiç araştırma yapmamıştım tabii o günlerde böyle internetten araştırma olanağım yoktu, bazı kitaplar okudum ama her şeyi doğaçlama olarak, içimden geldiğince yapmaya çalıştım. Doğru şeyleri yapıp yapmadığımı hala bilmiyorum ama kısaca yaptıklarımı sizlerle paylaşayım.

3 çocuğumuza da her gece ağladıklarında, genellikle ben de uyanıyor ve elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyordum.Çocuklarımın annesi çalıştığı için sabahları erken uyandıklarında ayağıma uzatıp ben sallıyor, altlarını değiştirmeye , karınlarını doyurmaya çalışıyordum. Tabii mamalarını yedirirken bir sürü şaklabanlıklar yapmak zorunda kalıyordum.

Biraz büyüdüklerinde, onlarla banyo yapmak, banyoda oynamak en büyük keyfimizdi.Hafta sonları, özellikle pazar günleri , sabah erken kalkıp kahvaltıyı hazırlamak, birlikte kahvaltı etmek hepimiz için büyük bir mutluluktu.Akşamları yatakta benimle yatma şansı, hep en küçük olanındı.Öyle ki hiç biri birbirini kıskanmadı.Belki en büyüklerine, kardeşleri dünyaya geldiklerinde, durumu çok iyi anlatıp, evimize yeni gelen kardeşinden güzel hediyeler getirmesinden! dolayıdır.Şu an bile hala aynı ve hiçbiri diğerini kıskanmaz.

Yıllardır hafta sonları hep birlikte kamp yapıyoruz.Kamp hayatına , oradaki iş paylaşımını o kadar iyi biliyorlarki, hiç zorluk çekmeyip, her fırsatta kamp yapmak istiyorlar.Kamp yaşamını ve doğayla başbaşa vakit geçirmelerini tüm babalara şiddetle tavsiye ediyorum.

Şimdi ben tek başına, onlar da anneleriyle yaşıyor olmasına rağmen durum pek değişmedi.İstedikleri zaman bana gelebiliyorlar ve çok güzel zamanlar geçiriyoruz.Bir sonraki yazımda ise boşanmış bir baba olarak nasıl davrandığım yazım gelecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 372
Toplam mesaj
: 71
Ort. okunma sayısı
: 2807
Kayıt tarihi
: 17.07.07
 
 

17 yıldır uluslararası firmalarda yöneticilik yaptım. Bunun yanında şirketlere satış, yöneticilik, k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster