Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
502
 

Sadece iyiler yaşamayı hak eder, kötülerin dünyada yeri yok

Sadece iyiler yaşamayı hak eder, kötülerin dünyada yeri yok
 

Beni asacaksın, beni keseceksin, benimle birlikte yaşayacaksın ha; yok böyle bir şey! Yeni bir dünya düzeni kurup insanlığın yaşam felsefesini değiştirmemiz gerekir.

Ne yapacağız biz ya! Ne demek düzelir! Ne demek Allah ıslah etsin! Kötülerin bana kötülük yapıldı diye kötülük yapmaları kabul edilemez. Ve kötülerin kötülük yapmalarına sebep olanlar da kötüdür.

Biz iyilerle kötüleri ayıracağız… Tanrı bile ayırıyor, iyileri cennete, kötüleri cehenneme koyuyor. Kötüler bizim sayemizde kötü. Onların eline silahı af, sevgi, hoşgörü gibi abuk sabuk şeylerle biz veriyoruz. Kan kırmızı güle, gözyaşları sevgi ırmaklarına dönüşecek diye bizi kandıran sevgi çığırtkanları kötülerin koruyucularıdır, zulmün hesabını versinler. On yaşında mezara giren çocuğum için ben kimin yakasını tutacağım!

Kendi yediğimiz haltlardan korktuğumuz için böyleyse suçlarımızla yüzleşelim, kendimizi kurtarmak için başkalarını korumayalım. Sizin ne suçunuz olabilir ki, hepimiz mi katiliz, neden korkuyorsunuz; zira sevgiye sığınmak korkaklıktır!

Dünya, kötüler hak ettikleri karşılığı görmedikleri için böyle. Adaletin karşılığı ceza olamaz; kötüler cezalandırılmaz reddedilir;  çünkü cezanın anlamı cezan bitince tekrar suç işleyebilirsin demektir. Kötüleri bu dünyadan atalım, nereye giderlerse gitsinler. Kötülük sırtımızda çıbandır, çıbanla yaşanmaz. Ve gerektiği zaman gerektiği kadar kötü olmayanın iyiliği tartışılır.

İçimizdeki sevgi melekleri kendilerine gelecekler… Onların gözyaşlarını görerek yeryüzünde bir katil dahi cinayetinden vazgeçmiş olamaz. Almıyorum ya, bu dünyaya koymuyorum; ya onlar ya biz. Hapislerde çürürmüş, olmadı öbür dünyada cezasını çekermiş; boş versene sen!

Şunu asla unutmayınız, konuya bu şekilde bakmayanlar yanlış yolda. Nur yüzlü ermişler dervişler dünyayı iyi yapamadıktan sonra kendileri iyi olmuş neye yarar, dünya kurulalı beri sakallarından kan akıyor. Eğer onlar ermişse ben on kere ermişim. Biz de asıp kesmek için böyle konuşmuyoruz ya. Sevgiden insanlıktan bahsederek iyi olunmaz.

İnsanlığın yarısı öldürülmüş, hala sevgiden bahsediyoruz, böyle şey olur mu ya! Peki, kötü kim? Kabul edilemez bir şeyi bir kere yapsa dahi bitmiştir. Kötülük insanın insanlık kredisini bitirir. Bugüne ya da bir olaya bakarak bunları söylemiş değilim, yüzyıllar ötesinden akıp gelen kan gözlerime doluyor! Suçluların artık bundan sonra cezası kovulmak olacak. Dünyanın bir yerinde/bir ülke, bir kıtada kendileri için hazırlanmış cehennemlerinde yaşayacaklar. Yeryüzünde gerçekten iyi ve dürüst olduğuna inananlar, siz ikna olun, biz yapacağız!

Benim yaşamaya hakkım var kardeşim, bu hakkı benim elimden hiç kimse alamaz. Ben bunun için varım. Kalkar hakkım için savaşırım. Öyle kanun manun bilim adamı derviş merviş de tanımam. Bunlar boş. İnsanlığın yarısı ölmüş, dünya kan ağlıyor sizler hala bunların peşinden gidiyorsunuz! Kerim Korkut öncülüğünde, yeni dünya düzeni için, bütün insanlıkla beraber, ben de mücadeleye katılacağım!

 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öte âlem ayrı, bu dünyada her şey denge üzerine kurulmuştur. Sadece evcil hayvanların, iyi insanların yaşadığı bir dünya olamaz; artan canlı nüfusunu dünya besleyemez. Vahşi hayvan da olacak, uysal da; iyi insan da olacak, kötü de; böylece birbirlerini yok edecek, doğanın dengesi korunacak. Hobbit Köyü, Galya Köyü sadece filmlerde olur:)

Ata Kemal Şahin 
 02.07.2016 9:55
Cevap :
İşte ben bu dengeyi anlayamıyorum...Bu dediğiniz dünya hayatının normal haliyse biz niye kı...mızı yırtıyoruz.Çok geziyorsunuz. Sadece gezmiyor dünyayı izliyorsunuz. Sizde duymak istediğimiz çok şey vardır. Uçmadığınız zamanlarda yani kanatlarınızı dinlendirirken İstanbul'daysanız sizi dinlemek isteriz.  03.07.2016 17:22
 

Senin bu dediğin Birleşik Dünya Devleti'nde yapılabilir. İnsan ve yaşam çevresi için kötü sayılan işler ve olgular tespit edilir ve bunlara denk kötülük yapan insanlar kısırlaştırılıp Dünya'nın bir köşesinde kendi aralarında istedikleri gibi yaşamaya bırakılır. Belki de ayda bir toplama kampı kurulur, kim bilir? Bugün ulusal çapta böyle bir uygulama bir ülke içindeki kötülüğü bitirmek bir yana azaltmaz bile; hatta azdırır da. Çünkü kötülük ülkeler arası bir rekabet aracı yapılmıştır. Terör de bu kötülük araçlarından biridir. Bir ülkeyi baskılamak için kötü insanlar tavlanıp terörist yapılmaktadır.

Muharrem Soyek 
 01.07.2016 18:55
Cevap :
Basit bir uygulama aslında. Adam mı öldürdün vatandaşlıktan ve ülkeden çıkarılıyorsun. BM bu insanları uluslararası suçlu insanlar yasası gereği bu iş için kurulmuş yeni ülkenin vatandaşı yapıyor. Artık o kişi bizden çıkar. Hiçbir şekilde dönüşü yok.Ölmüş gibi yani.En iyi ceza bu.Tabi dünyanın anlaşması lazım.Ölçü (mecbur değilse ve o suçu işlediyse)Ben olur diyorum.Suç işleyecek olanlara da müthiş bir caydırıcılık.Ailesi, çevresi ve kendini sevenlerce bir daha asla göremeyecek şekilde gönderiliyor.Ölümden beter bence.Suçlular ülkesinin kanunları var elbette.Her şey normal.Ama dünya ile ilgisi yok.Dünyaya ait hiçbir şeyi görmeyecek bilmeyecekler. Sürgün gibi yani.Evlilik yok. Çocuk yapamazlar.Onun dışında her şey serbest.  03.07.2016 17:12
 

Kötüler kötülükleriyle, kendi cehennemlerinde boğulsun inşallah. Selamlar.

Nermin Ayduran 
 30.06.2016 16:04
Cevap :
Belki bu ceza da onlar için hafiftir...  01.07.2016 16:38
 

Sadece iyilerin yaşamaya hakkı var diyorsun ama senin iyi bir insan olduğun ne malum??? Kaç tane şahidin var? Kaç kişi senin iyi bir insan olduğuna şehadet eder? Bence sen kendini beğenmiş, kibirlinin birisin. "Öyle kanun malum bilim adamı" tanımam ben hakkım için savaşırım" diyorsun. İyi güzelde o zaman senin IŞİD'liden ne farkın var? O da senin gibi hakkı için savaştığını iddia ediyor! Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 29.06.2016 22:51
Cevap :
Benim iyi bir insan olduğum belli değil, kötü biri de olabilirim. Ama ortaya bir sırat köprüsü koyarsan kötüysem zaten köprüden geçemem.Sorun işte bu köprü.Yoksa ister kötü olsun ister iyi.İnsanların iyi ya da kötü olmaları umurumda bile değil.Kapıdan geçirmem o kadar.Ama kapıda sizin gibilerin bulunması gerekir.  01.07.2016 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster