Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
148
 

Sadece taksicilere tertip-düzen getirmek yetmez !

Sadece taksicilere tertip-düzen getirmek yetmez !
 

Cumartesi günü Taraf gazetesinde ilginç bir haber vardı.

Bu habere göre 3 ihtar alan taksici meslekten men edilecekmiş. Yolu uzatan, kaba, arabası kirli, klima açmayan, yolda aşırı hız yapan taksiciler yanmış. Üç kez şikayet edilen şöför meslekten men edilecekmiş.

Şimdi taksiciliğe belirli bir standart getirmek için düzenlemeler yapılması iyi bir şey. Kaçak taksileri tespit etmek, taksiciliğin standartlarını yükseltmek herkesin menfaatine olan güzel bir şey. Hatta son senelerde Ankara Büyükşehir Belediyesi taksi duraklarını güzelleştirdi, beyaz estetik yapılar kazandırdı Ankara'ya. Gerçekten tebrik edilesi ve bütün Türkiye'de örnek alınası bir iş çıktı ortaya. Yine bazı belediyeler toplu taşımacılıkta çalışan şoförlere psikolojik eğitim veriyor, bunların da çoğalması lazım.

Ancak 3 ihtar alanı meslekten men etmek için kuralları da harfiyen uygulamak lazım. Zaten kanımca sorun da bu. Kuralları tam ve hakkaniyetli uygulamadığımız için bazı şeyler insan boyutunda tam düzelmiyor.

Mesela aynı şey dolmuşlarda, halk otobüslerinde de yapılması gerekiyor. Buralarda da halka bazen iyi davranılmıyor. Bazen yolda giderken nahoş tartışmalar yaşanıyor. Örneğin çok sıcak havalarda klimalar açılmıyor, insanlar tıklım tıkış, sürekli birbirlerine temas halde yolculuk ediyorlar. Hatta otobüslere kamera sistemleri artık bence şart olması lazım. Buralarda da etkin denetlemeler yapmak ve önlemler almak lazım.

İnsanlarımızı eğiterek ve koruyarak etkin önlemleri almamız gerekiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 642
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1995 ODTU Fizik Lisans, 1998 ODTU Fizik Yüksek Lisans (Biyofizik)  mezunuyum. Özel sektörde kalit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster