Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '06

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
470
 

Şafak'a mektup...

Aynı evi paylaşıyoruz, aynı işyerini paylaşıyoruz, aynı restaurantta yemek yiyoruz, aynı halı sahada karşı karşıya top oynuyoruz, aynı uçakta, aynı trende, aynı otobüste, aynı vapurda, aynı arabada yolculuk ediyoruz. Aynı okulda okuduk, askerde aynı koğuşta yattık, bazılarımız aynı cephede çarpıştı, silah arkadaşlığı yaptı, aynı sokaklarda gezdik, aynı barlarda içtik hayatı o kadar çok paylaştık ve paylaşıyoruz ki.

Gerçeğimiz yukarıdaki fotoğrafında gizli. Evet Şafak. Bu ülkenin insanının gerçeği sensin. Tanrıdan sana acil şifa diliyorum. Sen yaşamalısın. Sen sağlığına kavuşmalısın. Sen bu ülkenin gerçek yapısının nasıl olduğunu simgeleyen en asil örneksin. Yıllardır gözümünüz önünden ısrarla kaçırmaya çalışılan dostluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin tek emsalisin. Lütfen yaşama bu gözle sarıl. Ayağa kalk. Senin ayağa kalkman bu ülkede kurulmaya çalışılan şiddete ve düşmanlığa dayalı düzene başkaldırı ve isyan anlamına gelecek. Beraber kolkola gireceğiz senin üzerinde Galatasaray forması benim üzerimde Fenerbahçe forması ile gideceğiz Şükrü Saraçoğlu Stadına Ali Sami Yen stadına.

Galatasaray gol attığında sen benimle dalga geçeceksin, Fenerbahçe gol attığında ben seninle dalga geçeceğim. Tıpkı birbirimize her başarılı ya da başarısız sonuçlardan sonra attığımız mailler gibi. Tıpkı benim tuttuğum takım Pendik'e yenilip elendiğinde, senin tuttuğun takıma benim tuttuğum takım 6 attığında birbirimizi kızdırdığımız gibi. Bu bizim hayat tarzımız. Bu bizim keyfimiz. Bunun içinde şiddet yoktu ve hiç bir zaman olmamıştı. Ne zaman ki çıkar grupları o sade o saf futbolumuza tek coşkumuza el attılar bütün değerlerimizi yıkılmış gösterdiler. Ama bizim değerlerimiz durduğu yerde duruyor. Hem de aslanlar gibi...

Sen önemlisin Şafak. Sakın hayata küsme. Varsın atılsın savaş nidaları , varsın koparılsın yaygaralar, bizler gene dostluğun kardeşliğin tatlı rekabetinin sazlarını çalalım. Yeterki sesimiz melodik olsun , yeter ki kulağa da hoş gelsin gönüllere de hoş gelsin.

Kalk ayağa ki, geçelim birbirimizle her pazartesi gene dalgamızı. Çekelim formalarımızı üstümüze dolanalım yollarda sarmaş dolaş. Yeter ki yüzümüzden gülümsememiz , yüreğimizden enerjimiz eksik olmasın.

Tanrı sana şifa vermek zorunda.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 54
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

1971 yılında Ankara'da doğdum. İzmir'de yaşıyorum. En büyük tutkum FutBol. Ve tabi ki Fut-Bol da bil..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster