Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
36
 

Sağcı ve Solcu Birleşirse..

Sağcı ve Solcu Birleşirse..
 

12 Eylül darbesinden sonra günümüze kadar geçen süre içinde ortalaması alındığında neredeyse bir yıl arayla sürekli olarak vatandaşın önüne seçim sandığı konulmuş ve seçimlerle debelenmiş olmasına rağmen toplumda hala tam bir demokrasiden söz etmek oldukça zor. Zira demokrasi işlevini sağlıklı yürütebilen ülke olmuş olsaydı bu denli sıklıkla seçimlere gidilmezdi diye düşünüyorum.

Bu bir..

İkincisi, bir toplum seçmeni eğer onbeş yıl sürekli olarak aynı partiyi iktidara getiriyorsa o ülkede gene demokrasiden söz etmek oldukça güç ve siyaset anlamında bir şeylerin yanlış veya eksik yürüdüğü şeklinde tanımlayabiliriz.

Peki doğru olanı nasıl gerçekleştirebiliriz?

Çok kolay çok basit yöntemle..

Yöntem şu; 'Söz konusu ülke ise, gerisi teferruattır' ilkesi doğrultusunda geçmişte sağcı ve solcu kimliklerle ayrı frekanslarda ideallerini gerçekleştirmek isteyenler şimdi birleşme ve aynı eksende yani ülkenin geleceği için beraber hareket etmek zorundadır, çünkü geçmişte her ikisi de ülkenin bağımsızlığı için mücadele ediyorlardı.

Şimdi ister birlikte yeni bir oluşum oluşturarak veya herhangi bir siyasi partide birlikte güç oluşturarak ülkenin geleceğine ışık tutmaları gerekir diye düşünmekteyim. Kimseyi ötekileştirmeyen ve daha özgür daha adalet duygusuna sahip daha emekten yana bir ülke hepimizin özlemidir çünkü ve bu özlemi giderecek olan da birleştirici gücün ta kendisidir.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2107
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 463
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster