Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '17

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
59
 

Sağlık Bakanlığı’na teşekkürler (!)

Sağlık Bakanlığı’na teşekkürler (!)
 

Protez dişlerimi kaybettim. Bulamıyorum. Emekli sandığı aracılığıyla devlet kanalıyla yaptırmıştım bu  protezi 5 ay önce.

Allah yapısı değil ya bu meret, kırılır da kaybolur da. Kanuna göre yeni protez için 3,5 sene beklemem gerekiyor. Özelde ise anında ama fiyatı dost işi 2500 TL.

Sağlık Bakanlığı da  haklı. İsraf bu çünkü. Zevkten istiyorum ikinci protezi. Birincisini (bulursam) yemek yerken, diğerini de konuşurken kullanacağım. (!)

Aslında protez dişlerimin kaybolmasına sevinmeliyim. Çünkü protezsiz bir ağız, ‘çiğnemek’ zahmetinden de kurtulmuş oluyor. ‘Lop lop’ ‘götür’ çiğ köfteyi, haşlanmış yumurtayı, içli köfteyi, çekince uzayan çikolata maddelerini, tasına ekmek doğranmış yoğurdu veya çorbayı… Ha midede ‘hazımsızlık’ başlarmış, ne gam ! İç ‘lıkır lıkır’  iki tâne sâde sodayı, ‘kafa yapmaz’ ama mide biraz rahatlar. Ayrıca def-i hacet esnâsında  ‘ıkınır sıkınırken’  kabızlık’ gibi bir problem de yaşamazsın.

Ha bu arada Sağlık Bakanlığı’nı  tebrik de ederim: Çünkü benim üç kuruşluk protezim için beni 3,5 yıla (bekleme bağlamında) mahkûm ediyor ama içlerinde PKK’nın meclisteki takım elbiseli ve döpiyesli  vekilleri de dâhil bütün vekillerin 4 implant hakkını 6’ya çıkarıyor. Hem de öyle ‘dandik’ tânesi 1000 TL. olan implantlardan değildir büyük ihtimâlle…

İZEL TONTAŞ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 300
Toplam yorum
: 178
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 987
Kayıt tarihi
: 13.06.10
 
 

Tarih, edebiyat, şiir, dil ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster