Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '21

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
25
 

Sağlıkçılar aşı olduk!

Biz sağlıkçılar aşı olduk. Darısı olmayanların başına.

Ben aşı olunca bayağı bir rahatladım, dün akşam ilk kez rahat bir uyku uyudum. Bugün de depresyondan çıktım! Daha mutluyum ve Corona’ya değin korkularım azaldı. Hele bir ay sonra nasip olursa ikinci dozu olunca daha bir rahatlama olacak.

Çalışan sağlıkçılarda da izin ve emeklilik gibi işlemler tekrar açıldı. Onlar da çok rahatladı. Korkunun yerini güven aldı, aşı olmanın rahatlığı… Bu ise toplumun geneline yansıyacak, doktorlar ve hastaneler rahat olunca hastalar da ferahlayacak, gerektiğinde korkmadan hastaneye gidebilecek…

Ama hala aşıya karşı olanlara rastlamak mümkün. Sadece bizde değil, dışarda da mevcut bunlar. Bunların bazılarında “iğne/enjeksiyon korkusu” olma ihtimali var. Bazıları da “bana bir şey olmaz” modunda olabilirler. Oysa bu virüs 7’den 70’e herkesi tehdit ediyor. Önerilen yaş grubundaki herkesin aşı olmasında fayda var.

Ben hem sağlıkçıyım hem de kronik hastalıklarım var. Aşı olmamla beraber devletimize olan güvenim bir kez daha yenilendi. Bu anlamda üstün çaba ve çalışmalarından dolayı Sayın Sağlık Bakanımıza gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Merak etmeyin risk gruplarından başlanmak üzere herkes aşı olacak. Bugün için aşı olan her bir fert toplum için bir kazanımdır. Yakında herkes aşı olacak inşallah.

Selam, sevgi ve saygılarımla…

Dr. Atanur Yıldız

19 Oca. 21

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yarasın canım doktorum sevgili kardeşim... Cümlemiz de aşı oluruz inşallah:) Saygı selamlar...

Halil Güven (Sökeli) 
 20.01.2021 17:43
Cevap :
İnşallah Abim. Teşekkür ederim.   21.01.2021 9:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 534
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 254
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster