Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1026
 

Sağlıklı çocuk yetiştirmek emek ister

Sağlıklı çocuk yetiştirmek emek ister
 

Çocukla iletişim ve istenen sonuç için emek vermek. Yaş ve duruma göre yapılması gerekeni bilmek. Ayrı dönemlerde, ayrı koşullarda öğrenilmesi gerekenler ve sonucu rastlantıya bırakmamak. Çocuk yetiştirmek ayrı bir emek ve ayrı bir istek gerektirir. Farklı olmalıdır istek ve emek sonuç kişiye has olmalıdır. Bunun için her yaş ve durumun gerekli koşullarını bilerek çocuk yetiştirmek gerekir.

Çocuk yetiştirmek emek ister ve bu emeğin gerekliliklerini bilerek öğrenerek rastlantıya bırakmadan. Değişen çocuk gelişimindeki farklılıkları öğrenerek yetiştirmek ve doğru iletişim kurmayı öğrenecek koşulları öğretmek için gayret göstermek.

EKSİKLER VE FAZLALIKLAR BİLİNMEREK HAREKET ETMEK.HEPİMİZİN HER AN DEĞİŞİMİ TAKİP ETMESİ VE ÖĞRENME İHTİYACI İÇİNDE OLDUĞUNU BİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Çocuk yetiştirmek sorumluluk ister. Sadece östrojen hormonunun gerektirdiği bir istek değildir. Sonuç önceden hedeflenerek amaca ulaşmak için verilecek emek ve gayret oluşturulmalıdır. Sorumluluk duygusu ABD'de yapılan araştırmada çocukluk döneminde kazanılmaktadır. Yani çocuk yetiştirirken hem çocuğu büyütmek , hem alışkanlıklarını oluşturmak ve sonraki neslin zevkini, yeme alışkanlığını, çalışma alışkanlığını oluşturmak ve büyütülen nesil sayesinde alışkanlıkları ve çalışma kültürlerinide rastlantıya birakmadan istekli olarak kontrollü oluşturmak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4004
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster