Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
122
 

Sağlıklı yaşıyorsanız, kazalara tehlikelere dikkat ediyorsanız vakti gelmeden öleceğinizi düşünmeyin

Sağlıklı yaşıyorsanız, kazalara tehlikelere dikkat ediyorsanız vakti gelmeden öleceğinizi düşünmeyin
 

Ya olur, şans diye bir şey var; başınıza göktaşı düşer… IŞİD, Taliban; bela her yanda… Bunlara eyvallah da yedi milyar insandan bula bula sizi mi bulacak ki bulduysa Allah rahmet eylesin, napalım yani!

Herkeste bir endişe, bir paranoya “öleceğim, ya ölürsem, ölebilirim…” Tohumuna para mı verdik ölürsen öl, biz de gömeriz!

Bu paranoyaklar yukarıdaki nedenlerle öleceklerini düşünmüyorlar. Onlar da biliyor, kimin başına göktaşı düşmüş, dünyada var mı bir örnek. Allah’ın Taliban’ı Afganistan’dan kalkıp, buralara bizi kesmeye… Onca yol, tren, vapur… Yol parası bulamaz keh keh keh! Ya da IŞİD, ne Müslüman’ım ne gâvur, netsin beni hi hi hi!

Göktaşı düşmez, IŞİD Taliban kesmez, nasıl öleceğim ben yahu! Bu ülkede hala “vade” ye inananlar var ve onlara göre vade doğumla ölüm arasında her hangi bir gün. Onlara göre Allah bir kuluna 12 dakika ömür verebilirmiş. 12 dakika yaşayıp ölecek, kelebek gibi!

Peki, önlenebilir kaza ve olaylar dışında ortada hiçbir neden olmaksızın kendiliğinden 12 dakikada gözleri kapanmış bir evreni beşer var mı?

Onu bırak, normalde insanlar kaç yıl yaşıyor? Mezar taşlarında bin tane 80 yaş ölümlüye karşı 50 tane 20–30 yaş ölüm tarihli hem de dünyanın bugünkü halinde. Vade/kader dediğiniz şey belli yaşlarda ağır mı çalışıyor?

“Vadeciler” çuvalladı da bizim paranoyakları nedeceğiz? Hala öleceğini düşünüyorlar ya! Günde üç paket sigara içersen elbette elliyi göremezsin. Hiç eksiğin olmasın 90’ından önce mezara gir, seni çıkarıp kendim gireceğim!

Ölüm denilen şey bu kardeşim, insanı sinir etmeyin! Bakın ben şimdi 59’um…Bozuk bir hayat yaşadım, sağlıklı uzun ömür konusunda fazla iyimser olamam. Zamanında çeşmeyi boşuna akıttık, şimdi o sular bize lazım oldu. Çılgın deli dolu mutlu yaşamak için sağlıksız yaşamak gerektiğini sanmışım (ağzımda sigaranın dumanı bir taraftan, kızlara ıslık bir taraftan çıkıyordu) meğer aldanmışım. Sigarayı bıraktım, dağlar delisi dağlarda, yine metro seksüel, üstelik kızların peşinde, yaşına başına bakmadan, deli bu adam! 90’ı görürüm diyorum!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İNŞALLAH SAĞLIKLI VE MUTLU YAŞAMLA 100 YAŞINI GÖRÜRSÜNÜZ. SELAM VE SEVGİLER.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 01.03.2015 14:29
Cevap :
2056 yılını demek istiyorsunuz yani, 100 üncü doğum günüm...  04.03.2015 20:09
 

Harika...tam kafama göre bir blog olmuş. Tebrikler:)

Mesut Selek 
 28.02.2015 20:10
Cevap :
Teşekkür ederim Mesut bey,selamlar.  04.03.2015 0:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6181
Toplam yorum
: 15182
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 636
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster