Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Diyetisyen Şengül Üre

http://blog.milliyet.com.tr/diyetinfo

19 Şubat '19

 
Kategori
Beslenme
Okunma Sayısı
68
 

Sağlıklı Zayıflama Önerileri


İyi yaşam ve sağlıklı beslenme bir yaşam  biçimidir. Bu yaşam biçimini seçmek ve hayatınıza yerleştirmek yaşam kalitenizi arttırır ve sağlığınıza değer katar.

Tartıyla  aranıza mesafe koyun.Haftada bir kez tartılın.Sık tartılmak motivasyonu bozar.motivasyon için aynadaki değişimlerin sizi mutlu etmesine izin verin

Beslenme programlarında doğru  karbonhidrat tüketmeyen   kasını  kaybeder.Kaslarımızın  temel enerji kaynakları  doğru ve kalİteli karbonhidratlardır.

Metabolizma yaş , cinsiyet,egzersiz kapasitesi ,sağlık vb etkilere bağlı olarak değişiklik gösterir.bu nedenle diyet ve beslenme programı kişiye özel olmalı.  Farklı bir bireye  ait diyetleri  yapmayın.  Sağlığınızı korumak adınma kendinizi önemseyin.

Küçük başarınızı önemseyin ve kendinizi kutlayın. Çünkü yapabiliyorsunuz   beslenme programında veya  diyette başarısızlık yoktur,vazgeçme vardır.

Alışkanlıklarınızı gözden geçirerek işe başlayın. Neleri daha iyi yapabileceğinizi  düşünün ve edin.İşte eylem planınız hazır.Doğru adres doğru seçimler doğru egzersiz sizi doğru yola götürür.

Sabah stersiniz azaltarak güne başlamak için ;alarmınızı 5-10 dk erkene alın  ,  penceleriniz açın , vücudunuzu esneterek güne başlayın . bu küçük uygulama ile dolaşımınız hızlanacak endorfin  hormonunuz salgılanacak  ve güne daha mutlu sağlıklı başlayacaksınız .SAĞLIKLI MUTLU GÜNLER

Güne kahvaltı ile başlayın.  Unutmayın kahvaltı gün içinde kan şekeri dengesini sağlar ve konsantrasyonu yüksek tutar, kilo  ve kan şekeri yönetimini destekler.

Ruhunuzu beslemeyi unutmayın.Ruhunuz ve bedeniniz iyi beslendiğinde  yaşam kalitesi ,iş başarısı eğitim hayatında yaşadığınız stres minumuma düşer.

Kilo verme yolculuğunda    diyetin yol arkadaşı olan egzersizden yardım istemeyi unutmayın Egzersiz iyi bir arkadaş olacaktır.

Egzersiz sadece kilo  vermek yada korumak için değil yaşam kalitesini stresi daha mutlu hissetmek için önemli .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 76
Kayıt tarihi
: 22.05.08
 
 

1991 Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Diyetinfo-Diyetisyen Şengül Üre. Sağlıklı beslenme ile zayıf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster