Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1653
 

Sahi, neydi aşk?

Sahi, neydi aşk?
 

"oksimoron"a bir örnek; BeN ve KeNDiM!!!


Sahi, neydi aşk? Kime gerekti bunun cevabı? Neden araştırılıyordu, akılları kurcalıyordu, nasıl oluyordu da bir meşguliyet zırhına bürünüpte işgal ediyordu beynimizi hatta vücudumuzun her bir uzvunun köhne noktalarına kadar etkisini hissettirebiliyordu?

Sahi, neydi aşk? Bir sigaranın dumanına anlam verebilme yeteneğini nasıl da sağlıyordu? Ben ki her gün ömrümü yitiriyordum, kumar masasında kazanan hep sigara oluyordu oysa. Her şeyimi yitirene kadar da oynayacaktım sanırım bu kumarı. Ta ki en son ki oyunumuz rulet olana kadar. Ne ona rast geldi kararı verecek olan tek mermi, ne de bana. Bakalım ne zaman gelecek?

Aşk da buna benzer bir şey miydi? O da mı iyi bir kumarbazdı? O da mı ömre zarardı? Vücudumda törpülenebilecek tek bir şeyin tırnaklarım olduğunu düşünüyordum. Kendisini manikürcü diye tanıtmış, tanışmış ve ömrümü törpülemeyi mi amaçlıyordu?

Sahi, neydi aşk? Yeditepeli şehrimde bırakmak mıydı gonca gülümü? Ne vakit bir yaşamak düşünsem dizesini söylerken umutlarını yitirmesi miydi insanın? Bir orospunun teninde kendini bulmak mıydı? Ona, "nasıl bu yollara düştün, hadi anlat?" bakalım sorularını sorarak ikiyüzlülüğünü hatta yüzsüzlüğünü göstermek miydi? Eski zamanlarda ki gibi, perdenin arkasından siz yürürken önünüze işlemeli bir mendil atılması mıydı? Mendilin kendisi miydi, mendili atan el miydi, bir sene süresince kokusunu hiç yitirmiyormuşçasına koklamak mıydı, kokusu muydu, kendi libidomuz muydu, masumiyet miydi, utangaçlık mıydı, arsızlık mıydı? Sahi, neydi aşk?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşk ,bu yazdıklarınızı sorgulayan bir güç işte...düşmeyince cevabı aranmayan..

Gülden Işık 
 09.12.2006 2:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 16187
Kayıt tarihi
: 30.11.06
 
 

Adana'da üniversite öğrencisiyim... Saçmasapan düşüncelere koyuluyorum... Her insan muhakkak arad..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster