Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
83
 

SAHİCİ Mİ, YOKSE DOLDURMA MI?

SAHİCİ Mİ, YOKSE DOLDURMA MI?
 

görsel netten alıntı


SAHİCİMİ, YOKSA DOLDURMA MI?

Anılarımın içinde unutamadığım en ilginci Sahici mi, yoksa doldurma mı,  anısı. Ah o Üniversite yılları ne güzel günlerdi, ama değerini bilemedik o yılların. Yokluk içinde çalışarak okuma, koşuşturmaca, sınav stresleri, arkadaş seçme sıkıntısı vs. Yine de güzel yıllardı, o yıllara inmek için neler verirdim neler.

 Üniversitede okurken Saide isminde çok yakın bir arkadaşım vardı, her şeyimizi onunla paylaşırdım. Çok güzel uzun boylu dolgun göğüslü, beline kadar uzanan siyah saçlı, simsiyah kocaman gözlü balıketinde bir kızdı. Sınıfımızda Süha isimli bir öğrenci vardı, çapkın herkese laf atan itici bir tipti. Her gün Saide’nin yanına gelip göğüslerini göstererek: “sahici mi yoksa doldurma mı?” Diye sorar yanıt alamayınca çeker gidermiş. Bir gün Saide’nin canına tak etmiş ve : “Hayır doldurma” Deyince, çapkın Süha :”Ah seni çıplak halinle hamamda bir görsem diye cevaplamış.” Saide: “olur yarın sizin eve gidelim banyonuzda göğüslerimin sahici olup olmadığını gör, yarın seni Üniversitenin arka koruluğunda beklerim.”  Demiş ve 3 tane ağabeysine durumu bildirmiş, bir plan kurmuşlar.

Ertesi günü Saide ağabeyiler ile birlikte üniversitenin arkasındaki koruda beklemiş, çapkın arkadaşı gelip yanına yaklaşınca, abileri saklandığı yerden çıkıp Süha’nın ağzını burnunu dağıtmışlar o günden sonra çapkın arkadaş bir daha hiç kimseye sarkıntılık etmemiş.

 

Göğüsler kadınların dişiliklerini gösteren organlarıdır. Kadınların büyük bir bölümü,  büyük göğüslere sahip olmak isterler. Küçük göğüslü kadınlar türlü yöntemlere başvurarak göğüslerini büyütürler, kimileri silikon taktırır, kimileri sutyenlerin içini doldurur ve daha büyük göğüslü görünür.

 

Bir gün deniz kenarında plajda yüzenleri izliyordum, genç bir delikanlı, dolgun göğüslü bir bayanla birlikte denize girdiler, fazla uzaklaşmadılar, boylarını geçmeyen bir kısımda yüzüyorlardı. Ara sıra birbirlerine su atıyor, öpüşüyorlardı. Bir ara bayanın mayosunun göğüs kısmından naylon çoraplar, suların etkisi ile çıkmaya başladı, bayan çok utandı, hemen denizden çıktı, o dolgun göğüslü bayanın göğüsleri dümdüz olmuştu, hemen havlusuna sarılıp oradan uzaklaştı. Meğer zavallı mayosunun içindeki sutyeni naylon çoraplarla doldurmuş, göğüsleri büyük görünsün diye ve çoraplar denizin akıntısında yüzerken kıyıya vurdular, etraftan kahkahalar yükseldi.

 

Güzellik adına Allah’ın yarattığı organlarımızla oynamak doğru değildir.  Bir hastalık o organa musallat olduğunda dünyamız yıkılır, Hasta hane, Hasta hane dolaşıp çare aramaya başlarız. Vücut yapımız nasılsa, o yapıyı en iyi şekilde koruyup bakmak gerek. Güzellik dolgun göğüslerde değil, kişinin ruhunda, davranışlarında, ilişkilerinde olmalı.  Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

 

NAHİDE ÇELEBİ

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nahide Hanım, bu anlamlı yazınızdan sonra çevremize bir baksak birçok konuda kaç tane hakiki veya sahte olaylarla karşılaşacağız kimbilir. Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 03.12.2015 22:56
Cevap :
Sayın Arkadaşım! Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, evet her şey öyle birbirine girdi ki hangisinin gerçek, hangisi sahte anlaşılmıyor, selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  04.12.2015 18:48
 

Hanımların böyle takıntıları olabiliyor. Ama birinci anınızda olduğu gibi erkeklerin de olabiliyor. Bunları aşmak lâzım! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 03.12.2015 18:56
Cevap :
Sayın Cengiz! Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, erkek ve kadınların o takıntıları aşması için kendisine güvenmesi gerek.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  04.12.2015 18:51
 

Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Nahide Çelebi; Önemli ve yazılması gerekli konulu yazınızı okuduk.Kadın erkek eşitliği her daima tartışılır hale gelmiş.Bence beyin önemlidir.Erkeğin yaptığı bir çok işleri, görevleri kadınlarda layığı ile yapmaktadır.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 02.12.2015 23:08
Cevap :
Sayın Burakgazi, Değerli Dostum! Bu güzel yorumunuza çok teşekkür ederim, sağ olunuz. Kadın erkek eşitliğinde önemli olan her iki cinsin birbirlerine saygılı, hoş görülü olmaları ben sen diye bir şey olmamalı.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  03.12.2015 14:32
 

Hocam bu anlamlı paylaşıma teşekkür ediyor,selam ve sevgiler sunuyorum.Her yerimizde yaradan'nın parmak izleri var en güzel hali doğal hali.SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 02.12.2015 20:52
Cevap :
Canım Kardeşim değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. İnsanın en güzel hali doğal halidir.Selam ve sevgilerimle öptüm.NAHİDE   03.12.2015 14:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1914
Toplam yorum
: 11660
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster