Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
115
 

Sahiplenmeyiniz

Sahiplenmeyiniz
 

Nedim TAKTAK


Sahip olduğunuzu zannettiğiniz şeylere gerçek anlamda sahip olmadığınızı ve olamayacağınızı anlayarak, bu konudaki beklentilerinize son verdiğinizde endişe ve korkularınız sonlanabilir. Bu olduğunda gerçekten zaman, mekân algısının dışına çıkarak ve sonsuz varlıklar olduğumuzu hatırlayarak parça yerine bütünle, kısıtlı olan yerine sonsuzla ilişki kurarak her şeyin ne kadar olması gerektiği gibi yerli yerinde olduğunu fark edebilir ve olması gerektiği gibi oluşmaya devam ettiğini gözlemleyebilirsiniz.

Sahiplenme ve beklentiler zihinde hapishaneler yaratır. Kişi bu durumu o kadar benimser ve olması gereken bir durum olarak algılar ki, farkındalık geliştirip kendine dışarıdan bakabileceği bir duruma gelinceye kadar cennette yaşadığını düşündüğü bir cehennemde korku ve endişe içinde bir hayat geçirir.

Bunun çözümü bırakmak, izin vermek ve akışta kalmakla mümkün olabilir. Normal şartlarda bunu gerçekleştirmek çok zor olsa da sizi gerçek özgürlüğe taşıyacak tek şey nefes çalışmalarıdır.

Kişinin kendisini eksik, yetersiz ve çaresiz hissetmesinin en büyük nedeni, üst solunum nedeniyle yeterli oksijene sahip olamaması ve gücünü kaybetmesidir. Yetersiz solunumun oluşturduğu enerji kaybı gerek fizik beden, gerek duygusal beden ve gerekse zihin beden üzerinde rahatsızlıklara sebebiyet verir.

“Korku ve endişelerin nedeni, sahiplenme ve beklentilerdir.”

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 411
Kayıt tarihi
: 22.02.08
 
 

Eğitimle Geliştir Kendini           Eğitimci-yazar olarak halen Kişisel Gelişim, Liderlik, Beden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster