Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
694
 

Sahte futbol

Sahte futbol
 

konu özeti


SAHTE FUTBOL

Bizdeki TVlerde dizi film gibi futbol yorum programları var. Herkes shovmen, bu konuda dünya çapında uzmanlar, s aatlerce stadyumun müteahhidinden, oyunlara kadar konuşulmadık konu yok. saatlerce futbol konuşurlar, ünlü bir tiyatro sahnesi izler gibi devam ederler.

Dünyanın futbolu endüstriyel düzeyde olan hiç bir ülkesinde böyle programlar yok. Bu tip konular yok, tüm yorum ve tartışmalr kısadır , özdür ve profesyonel düzeydedir.

Yetmedi aynı adamlar yatırımcı, spor yazarı, tarım yorumcusu, spiker, s hovmen, ülke sorunlarını tayin edici , yarışma programları sunucusu yetmedi dizi oyuncusu. Tanrı bu kadar kerameti bu hazretlere vermiş. Bu tip programlar saatler sürmekte, hergün tartışılmakta ve hergün kitleler uyutulmaktadır.

İşte gördük Fatih Terim narsisti milyar dolar bütçelerin döndüğü Türk liglerinden onaltı mamur adam seçip, dünya klasmanında bir takım yapamıyor. Ama gitmiyorda. Bizim sevdiğimiz kardeşimiz Bosna Hersek, i yenemedik. Onların 16 puanı var bizim 12 ve afrika tehlikede. Bu teknik ekip bitik, ülkede futbol mılli takım ruhu yok. varsada yoksad para, para, para.

Yazıklar olsun milyar dolarlık piyasadan onbir adam çıkmıyor, çünkü ruh, inanç , hırs yok, hepsi liglerinde horoz . yazıklar olsun ve bu şarlatan TV progarmları yasaklansın. Bu konuda eniyi örnek program Tansu Polatkanın , yaptığı TRT 3 deki spor programıdır. Türkiyenin Ömer Üründül, Hüsnü Çöl gibi spor yorumcularına ihtiyacı var. Şarlatan ve para kullarına değil

Bosna Hersek maddi ve teknik gücü olmuyan, her oyuncusu yaban ellerde oynuyan minik bir ülkenin takımı. Ama yürekleri ve inançları var. Bizdekilerin sadece paraya ihtiyacı var. Yazıklar olsun bu anlayışa.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 363
Kayıt tarihi
: 02.07.09
 
 

Satış ve pazarlama uzmanıyım. Büyük ve yerel şirketlerde bölgesel ve ulusal satış ve bayii organizas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster