Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '17

 
Kategori
Elektronik
Okunma Sayısı
394
 

Sahte para tuzağına karşı en pratik çözüm

Sahte para tuzağına karşı en pratik çözüm
 

para sayma makineleri,sahte parayı anında yakalıyor


Hızına ulaşamadığımız teknoloji ürünlerini incelediğimizde, 1921'li yıllarda gündeme düşen, geleceğe doğru koşarak giden, para sayma makineleri, oldukça kıymetlendi. Bu değer kazanma işinin arkasında, hem zorunlu durumlar,  hem de güvenlik amaçlı sahte para tuzağına düşmeme gibi kaygılar yer almaktadır.

1981'li yıllardan sonra dijital para sayma makineleri, gerçekten mükemmel özelliklerle donatıldılar. Bu özellikler sayesinde, özellikle banka ve finans sektörleri çok rahatladı.

Sahte para tuzaklarının yaygınlaşması ve bunun önüne geçilmesi oldukça büyük önem arz etmekteydi. Bu talepler doğrultusunda, para sayma makinelerine eklenen, sahte para yakalama özelliği, gerçekten insanlık için çok harika bir gelişme oldu. 

Para sayma makineleri, sadece bankalar ya da finans kuruluşlarına has bir makine olmaktan çıktı. Artık eczanelerde, süpermarketlerde ve daha bir çok sektörde kullanılmaya başlanmıştır.

Para sayma makineleri, o kadar gelişti ki saatte 72 bin banknot sayabilmektedir. Manyetik imza,ultraviyole imza ve kağıt yoğunluğu gibi hassas noktaları, tespit edebilen bu makineler, sahte parayı anında yakalıyor. Sahte para konusunda , endişe edenlere , mutlaka para sayma makinesi kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 188
Kayıt tarihi
: 02.06.16
 
 

2005 yılında Lisans eğitimimi tamamladım. Daha sonra görev gereği değişik illerde bulundum. Tanış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster