Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '20

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
36
 

Sahte Tarih!

                  
                                                                 Sahte Tarih!
Sevgili Okurum, insanlar, dünya kurulduğunda kardeştiler. Sonra tarihi yaptıkça aralarında çıkar, husumet, daha fazlasına sahiplik, büyüklük, küçüklük, başarı, başarısızlık filan türünde gerekçelerin ardına aciz ve korkakça saklanarak daha ziyade birbirlerine düşman oldular. 
 
Tarih süresince insanlar dünyanın dört bir tarafında niçin ve ne için sosyal ve iktisadi sistemlerini kurdular!? Sırf bir avuç kendi ırkından insanın rahatı, lüksü, arsız şımarık yaşaması için ve ayrıca ve nitekim bu insan türü türdeşi olan kardeşlerine karşı yüzyıllar boyu çok vahşice planlanmış ve sürgit işlenen 'kendi dışında kalan insan kitlelerinin acımasızca sömürüldüğü!' devasa rakamlarda paraları kalın boğazlarına gark edip, yedirmek, nefislerine, ruhlarına, zihinlerine, kalplerine, vicdanlarına insansızlığı yerleştirerek, nakşetmek ve hiç utanıp, sıkılmadan değerli efendim, şişkin bencil egolarına kurban etmek için. 
 
Bir Kıssa...
 
Çok paramı, Bereket mi!???..
Adamın biri yaşadığı devre göre küçümsenmeyecek bir kazanca sahip olmasına rağmen yine de geçim sıkıntısı çekiyormuş. Her zaman yedi altın alan adam ne yapıp ettiyse kazancını önce sekiz sonra dokuz derken on altına çıkarmayı başarmış ama nafile... Altınlar arttıkça adamın geçim derdi daha da artıyormuş. Zavallı adam umutsuzluk içinde ne yapacağını düşünürken aklına  yaşadığı yerde bulunan bilge kişilerden birine danışmak gelmiş ve utana sıkıla huzura çıkıp, derdini anlatmış:
 
Bilge kişi, onu dinledikten sonra şimdi on altın alıyorsun, bir daha ki ay dokuza in demiş. Yine de olmuyorsa daha da azalt kazancını. Bu sözler adamın aklına hiç yatmamış ama bilgenin herhalde bir bildiği vardır deyip, dokuz sonra sekiz derken altı altına kadar azaltmış kazancını. Bir de bakmış ki, O ay eline geçen para fazla fazla yetiyormuş. Adam hayretler içinde gidip sormuş Bilge kişiye: “Efendim! Bu ne iştir ki, ön altınla geçinemezken altı altınla krallar gibi yaşıyorum!?)”
 
“Evlat demiş Bilge Kişi, ‘Yaptığın işin karşılığı altı altınlık idi. İşin içine hak etmediğin para karışınca bereket  gidiyordu. Şimdi tamamen helalinden kazanınca bereketini görüyorsun.” 
 
Bu Herkese İyi Örnek Teşkil Eden Anlamlı Kıssadan Çıkarılacak Samimi Dersler: Dürüst olmak, adalete inanmak insanı en yükseğe çıkarır. Hayattayken hakkaniyetli ol, olumlu düşün, sen de kazan efendim.
 
Temenni Notum: Bu yazıyı kaleme almadaki doğru amacım: Bugün ülkemde ve dünyada yaşananlara bakıyorum da şöyle ki, tüm olup bitenlerden bize yansıyanların, yaşantıların gerçek karşılığı nedir, ne olmaktadır ve olmamaktadır diye? O sebeple de belki dünü hatırlar, bugünü doğru tahlil eder, yarına güzel bakarız olmuştur, efendim. Hepinize sağlık, huzur dolu mutlu günler güzel bir gelecek diliyorum efendim.
Berrakça, Kerim Korkut bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 105
Kayıt tarihi
: 20.02.17
 
 

Eğitim Durumu Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı İsletme Fakültesi Sosyoloji Bölümü Gazeteci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster