Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '16

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
185
 

Şair ve yazar Yılmaz Akbaş ve son kitabı "Aynadakiyle Sohbet" hakkında röportajım

Şair ve yazar Yılmaz Akbaş ve son kitabı "Aynadakiyle Sohbet" hakkında röportajım
 

Bugün Şair ve Yazar değerli Yılmaz Akbaş ile beraber sohbetimiz oldu. Kendisinin çıkan son kitabı #aynadakiyleSohbet ile ilgili röportajımız aşağıdadır.

Kitabınıza neden “#aynadakiylesohbet’’ ismini verdiniz?
- ‘#aynadakiylesohbet’ ismi, kendimiz fırsatını bulduğum her an yaptığım bir yüzleşmedir. Bu yüzleşmeyi cesaretli olan herkese de öneririm fakat bu yüzleşme tamamen tarafsız, tamamen maskesiz olarak yapılmalıdır; kişi kendini kesinlikle korumamalıdır bu yüzleşmede, bütün olumsuzluklarını aynadakinin suratına vura vura söylemelidir. Daha sonra ise bütün olumsuz durumlarından, insanlık dışı hallerinden, sevgiden yoksun hallerinden ders alarak artık bu durumunu tamamen geride bırakabilmeyi öğrenebilmelidir. Bu ismi kitabıma taşımamdaki amacım ise kendi kitlemi ve aramıza katılmak isteyen cesaretli yürekleri bir arada toplamak amaçlı düşündüğüm bir sosyal medya için hashtag’dir. Okuyucu kitlesi sosyal medya da ‘#aynadakiylesohbet’ ‘hashtag’i ile paylaşımlarını yaparak daha geniş çevrelere ulaşabilirler.

Peki, kitabınızda nelerden bahsettiniz?
- ‘#aynadakiylesohbet / Teşekkürler Yüreğim’ isimli deneme yazım kitabımda, birçok yazı aslında yaşanılan olayların gözlemlememden dolayı ortaya çıkan yazılardan oluşmaktadır. Kısa başlıklar üzerine birkaç sıralamayla yazacak olursak; arkadaşlık, yaşam, organ bağışı, sevgi ve aşk, severken tek taraflı düşünmenin zararları, insanlık, vesaire konular üzerine yazılan denemelerden oluşmaktadır.

Yazarken neleri eksik gördünüz?
- Eksikleri olanların, eksikliklerinin farkına varanların tabiri caizse eğer neredeyse mikroskop ile bile bakıldığında görülemeyecek kadar az olması.

Son olarak bize ne söylemek istersiniz?
- Öncelikle bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim. Ve yine kendi yazmış olduğum bir kısa cümle ile cevap vermek istiyorum. ‘Hayatın bataklığına sürüklenmemek için, Sanatın her hangi bir dalına tutunmalısın.’ Sevgi ve saygılarımla… #aynadakiylesohbet 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan,Beden ve ruhun gıdası edebiyat ve sanatla duygularını süslemelidir...Paylaşımınız için sağolun Ayhan bey.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 21.02.2016 18:29
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler  25.02.2016 3:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3609
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster