Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
600
 

Şaka gibi... PFDK Marsilya maçına 1 saat kala Caner'e 2 maç ceza açıkladı

Şaka gibi... PFDK Marsilya maçına 1 saat kala Caner'e 2 maç ceza açıkladı
 

Geçen hafta  Eskişehirspor maçında  hakem Fırat Aydınus tarafından  i ‘’ulan’’ dediği için oyundan atılan  Fenerbahçe’li Caner Erkin’e PFDK  tarafından 2 maç ceza verildi!..Ayrıca 20.000 lira ceza.

Ben olsam sadece bununla yetinmem,   Caner’e bir de  ağzına acı biber sürme, tek ayak üstünde 2 saat bekleme, yememe, içmeme gibi  cezalar da veririm ki anlasın ‘’Ulan’’ demek ne demekmiş.

Maç akşamı  ‘’ulan’’ kelimesini  Caner Erkin’in söylemediği açıkça ortaya çıkmıştı.  Ne olmuştu?. Caner ben söylemedim demişti. Eskişehirspor’lu Veysel Sarı ’’ben söylemiştim ulan var mı  başka diyeceğiniz, kralına gider’  diye delikanlıca bir açıklama da yapmıştı üstelik.

O zaman bu neyin nesi?. Kimin fesi?

PFDK. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu. Sevsinler  sizin kurulumunuzu!.

Şaka gibi. Karara bak hizaya gel.

Fenerbahçe yönetim kurulu maçtan sonra  o saçmalığı yapıp, takımının  2 puan kaybetmesine neden olan  bu kötü maksatlı hakemi Avrupa’da  maçı var diye ‘’toplumsal linç’’ edilmesin diye korumuştu. Hakem  hem kör, hem sağır olmalı.  Bunca itiraftan sonra hala Caner’e ceza verilmesini istemiş raporda. Ve PFDK da bu rapora göre  2 maç ceza vermiş.

Tüm  spor adamları Veysel Sarı'nın itirafı sonrası Caner'in ceza almaması geretiği  fikrinde birleşiyorlardı. mantık onu gerektiyordu.

Cezanın  gerekçesi de şaka gibi. Herşey şaka gibi aslında. Komik ötesi.

1 maç Caner’in ihraç önceki davranışları içinmiş!. Yahu ne yaptı ki çocuk atılmadan önce?. Ben yapmadım demek (ki onun yapmadığı da ortaya çıktı) nasıl ceza sebebi olabilir?.

Her şeyi geçiniz.. Cezanın açıklanma zamanlamasına bakınız.

Avrupa’da maçı var hakemi suçlu da olsa yıpratmayalım diyen Fenerbahçe’nin bu iyi niyetine karşılık ceza Fenerbahçe’nin Marsilya maçının başlamasına  1 saat kala açıklanıyor.

Türk futbolunu temsil eden bir resmi kuruluşun, Türk futbolunu temsil için çıkacağı önemli bir maç için yaptığına bakınız.  

Yazıklar olsun.

Bu karar Türk futbol tarihine bir kara leke olarak geçecek ve asla unutulmayacaktır.

Ve..Vicdanları sızlamasa da

Fenerbahçe’nin alacağı muhtemel bir mağlubiyetin tüm ceremesi ve günahı boyunlarında kalacaktır.

Fenerbahçe- Eskişehirspor maçından sonra  ben  Fenerbahçe’ye yapılan  bu kasıtlı hakem kararı için ‘’Fenerbahçe spoayla dövülmekten kurtuldu, kaşağı ile tımar ediliyor’’ başlıklı bir yazı yazmıştım. Sağolsun editörlerimiz yazıyı 3 gün sonra yayınladığı için pek okunmadı.

Fenerbahçe  3 Temmuzdan bu yana uygulanan  biber gazı ve sopa  gibi fiziki müdahaleler  artık yok, işini  düdükler bitirmeye başladı. Devamı nı PFDK getiriyor.

Fenerbahçe yönetimi iyi çocuk rolünü bırakıp hakkını aramalıdır çünkü bizim futbolda iyi çocuk işe yaramıyor, kararları kötü adamlar veriyor.

Caner’e ve Aykut Kocaman’a  verilen haksız cezalar belki yapılacak olan itirazlar sonucu  kaldırılacaktır, aklın yolu birdir çünkü. Bir adam eğer o  ulan kelimesi suçsa onu ben söyledim diyorsa  ortada hakem raporu falan kalmaz. Çöpdür o. İftiranın raporudur.   Belli ki yetiştirmek için bayağı bir uğraş vermişler.

Ama

Marsilya  maçına bir saat kala  bu cezayı açıklamak  suç unsuru sayılan o ‘’ulan’’ kelimesinden çok daha sinkaflı bir küfürdür Fenerbahçe’ye, Fenerbahçe’liye. Fenerbahçe bu şaka ötesi hakaret gibi açıklamaya şimdi okkalı bir cevaba hazırlanıyordur sanırım.

Söyleyecek  tek söz

Yazıklar olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 455
Toplam yorum
: 146
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 927
Kayıt tarihi
: 15.01.09
 
 

İstanbul doğumluyum.. İstanbul'un  tramvaylı döneminden bu şehirde yaşıyorum. Gençlik yıllarında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster