Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
4423
 

Sakız ve hamilelik

Sakız ve hamilelik
 

Derdini söyle, devanı bul.


Gaffar Abla Dert Dinliyor

gaffarabla@gmail.com

İstanbul Fatih’ ten Şükufe Kıvrak soruyor:

Sevgili Gaffar ablacığım. Ben, mutaassıp bir ailenin tertemiz bir kızıyım. Yaşım 19 olup çok güzelim. Ama bunu bir benden, bir de ailemden başka hiç kimse bilmiyor çünkü camdan bakarken bile kara bir çarşafım var, onu bağlıyorum. Karşıdan bakanlar sadece burnumu görüyorlar, gözlerimi bile gizliyorum, çünkü ben çok namuslu mutaassıp bir kızım.

Gaffar ablacığım, benim derdim çok büyük! Komşumuzun çok yakışıklı bir oğlu var markette tezgâhtar, ben ona her namuslu kız gibi aşığım. Onun bundan haberi yok, zaten tanışmıyoruz da. Çarşafımı örtünüp markete gittiğimde gördüm âşık oldum! Sizden öğrenmek istediğim, sakız çiğnerken bir erkeği düşünmek günah mıdır? Ama utana sıkıla asıl öğrenmek istediğim, markette aldığım sakızı çiğnerken, sakızın kâğıdına onun eli değdiği için acaba hamile kalır mıyım? Eğer hamile kalırsam, sakızı patlatınca korkudan bebeğim düşer mi? Ben ne kara bahtlı, namuslu, mutaassıp bir kızım Gaffar abla. Sırf bu yüzden günaha girmeyeyim diye sakız çiğnemeyi bıraktım, ha bire gofret yiyorum, durmadan kilo alıyorum. Derdime acele bir çare hamiyetperver Gaffar ablam benim.


Kızım Şükufe, derdin büyük ama çaresiz değil. Gönderdiğin resminden burnunu çok beğendim. Yanlış anlama, dünya ahret bacımsın. Gelelim derdinin dermanına. Kızım, çiğnediğin sakızdan hamile kalıp kalmaman, âşık olduğun gencin sakızı sana verirken içinden geçirdiği niyete bağlı. Her erkek benim gibi helal süt emmiş değil, hamile kalıverirsin maazallah! Ne olur ne olmaz, sen yine de iyice emin olmadan ne sakız çiğne ne de patlat. Ama eğer sakızını rahat rahat, günaha girmeden çiğneyip patlatmak istiyorsan, maşallah sen pek akıllı bir kıza benziyorsun, gel bana, sana bir kere okuyup üfleyeyim, delikanlının niyeti kötüyse niyetini bozuvereyim namussuzun. Ondan sonra istediğin sakızı istediğin zaman istediğin gibi çiğner patlatırsın. Bak yukarıda adresim var. Geleceğin günü bana bildir, ben seni garajda karşılarım. Nasıl olsa burnundan tanırım. Bekliyorum yavrucum, yanlış anlama dünya ahret bacımsın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 137
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 670
Kayıt tarihi
: 04.10.07
 
 

Dünyanın internet sayesinde küçüldüğü günümüzde büyüyen sorunlara ilişkin duygu ve düşüncelerimi pay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster