Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
532
 

Şampiyon Bağlarbaşından Başkan Tuna'ya ziyaret..

Şampiyon Bağlarbaşından Başkan Tuna'ya ziyaret..
 

Şampiyon Bağlarbaşı yöneticileri Başkan Tuna'yı ziyaret ettiler.


Mersin Toroslar İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen, 19 Mayıs Gençlik Kupası Köyler Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon olan Bağlarbaşı Köyü futbol takımı, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Bağlarbaşı futbol takımını tebrik eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, amaçlarının köyler arası dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek olduğunu, bu turnuvanın buna hizmet ettiğini vurguladı.

Yapılan ziyarette ilk sözü alan 19 Mayıs Gençlik Kupası Köylerarası Futbol Turnuvası Komite Başkanı Fatih Kara, Bağlarbaşı’nın futbolu ve sporu çok sevdiğine dikkat çekerken, Mersin’e yeni katılan Bağlarbaşı’nın turnuvaya renk katacaklarını bildikleri için davet ettiklerini dile getirdi.

Daha sonra söz alan Bağlarbaşı Futbol Takımı Kulüp Başkanı Ali Rıza Özel ise, açıklamasında bu tür turnuvaların gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını ve spora yönlendirdiğini belirtti. Özel; “Biz Mersin’e bu sene bağlandık. Siz de sağ olun, bizi davet ettiniz. Dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla düzenlenen bu turnuva köyümüz için iyi oldu. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Böyle güzel bir turnuvada bulunmaktan ve şampiyon olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Bağlarbaşı Köyü Futbol Takımı Teknik Hocası Efgan Demirpolat ve Bağlarbaşı Köyü Muhtarı Tamer Güngör, geleneksel olarak düzenlenen bu turnuvaya önümüzdeki yıllarda da katılma temennisinde bulunarak, Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise, Toroslar Belediyesi olarak 3 yıldan bu yana geleneksel olarak bu turnuvayı düzenlediklerini belirtti. Tuna, köyler arasındaki dayanışmayı pekiştirmek amacıyla düzenlenen turnuvanın hedefine ulaştığına dikkat çekerek, şampiyon olan Bağlarbaşı Köyü Futbol Takımını başarılarından dolayı kutladı.
İnsanları spora yönlendirmek ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla Toroslar Belediyesi olarak bu tür turnuvalar düzenlemeye devam edeceklerinin altını çizen Belediye Başkanı Hamit Tuna, açıklamasında şunlara yer verdi; “Toroslar Belediyesi olarak üç yıldan bu yana düzenlemiş olduğumuz Köylerarası Futbol Turnuvası 21 Mart Nevruz günü başlayıp, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda finali ile noktaladığımız güzel bir organizasyon oldu. 27 köy takımının katılıp, güzel sahnelerin oluştuğu; özellikle centilmenlik ve köy gençlerinin birlik ve beraberlik içerisinde olması adına tüm köy takımlarını tebrik ediyorum.
Tabiî ki birinci olmak bütün köy takımlarının hedefinde vardı. Daha önce Tarsus İlçemize bağlı iken, Mersin Büyükşehir Belediye sınırları içerisine dahil edilen Bağlarbaşı bu turnuvaya ilk defa iştirak etti. 27 takımın içerisinde şampiyon olan bu takımımızı ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Bu yıl yapılan turnuvamıza, Bağlarbaşı hakikatten renk kattı. Gelecek yıllarda da aynı başarıyı tekrar etmelerini temenni ederim.”

Köylerarası Futbol Turnuvası’nın kendileri için çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Tuna, centilmence geçen bu organizasyon ile köyler arasındaki diyalogun üst seviyeye çıktığını belirtti.

Ziyarette, Bağlarbaşı Köyü Futbol Takımı adına Köy Muhtarı Tamer Güngör, böyle bir turnuvayı düzenlemesinden ve turnuvaya davet edilmelerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya bir teşekkür çiçeği takdim etti.
Başkan Hamit Tuna ise, şampiyon olan futbol takımı adına Bağlarbaşı Köyü Muhtarı Tamer Güngör’e, UEFA Başkanı Michel Platini imzalı katılım belgesi verdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 828
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster