Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '20

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
38
 

Sana bakacak biri lazım

Sana bakacak biri lazım. Dört yıl evli kaldım ve anlaşmalı boşandım. Engelliler kimlerle evlenmeli sorusu hep tartışılır. Benim görüşüm seni olduğu gibi kabul edip sevdikten sonra kim olursa olsun. Ama toplumsal ön yargılar engelsiz bireylerin engellilerle evlenmelerini güçleştiriyor.

Bu konu çok uzun ve tartışmalı. Biz engellileri cinsiyetsiz olarak gören bir anlayış hâkim. Evdeyiz işe gidemiyoruz. İzmir valiliği idari iznimizi sağladı. Yalnızlık ve yarsız’lık dışında bir derdimiz yok.

Neyse bir gün tüpçü geldi sohbet ediyoruz. Demez mi evlimi ’sin değilim dedim sana bakacak biri lazım dedi. EE ben görmüyorum kendime bakamam ya o zaman sağlam biri gelip bana bakacak. Niye sağlam biri gelip bana karşılıksız bakar ki bizim sorunumuz görememek yâda yürüyememek değil ön yargılar ve ayrımcı tutumlar.Ne yapayım şimdi ilanla bakıcımı arayayım Devlet zaten bakıma muhtaç olanlara bakım parası veriyor.

Neyse kalabalıklar içinde yalnız olmaktansa odalarda yalnızlık daha güzel. Trafik yok kaldırım işgali yok. Okuyorum yazıyorum. Gerçi şu ara yazılar azaldı. Hoşça bakıyorum zatıma ayağımı sıcak başımı serin tutarak kaygı ve üzüntüden beri yaşıyorum.

Evet, hatun çoluk çocuk yok olsaydı bu yalnızlıkta tabii iyi olurdu. Ama bakıcı mantığıyla evlilik yapmaktansa ömür boyu bekâr kalmayı tercih ederim. Zaten o yüzden iki kişilik yalnızlığımı teke düşürdüm.

Mel gipson ne diyor evlilik iki kişilik yalnızlıktır. Sevdiğiniz ve sevildiğiniz bir hayat olsun. Zaten piyasa bayağı bozuk çocuğum kocamdan değilde komşumdan oldu elhamdülillah diyenlerin sayısı artıyor.

Aman ben olsam tüh boş ve kötü düşünceler ve şiddet yok cici çocuk olalım. Neyse ekim ayı geldi. Kızın biri yazmış. Geldi ekim hala tekim tek olan yüceye bağlı olsun gönlünüz.Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Cemile Torun, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1070
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster