Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '19

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
102
 

Sana Güveniyorum

Bir erkek arkadaşım, “Sana güveniyorum” cümlesi “Seni seviyorum” cümlesinden daha çok kabul görür bir erkek için dedi. “Bir iltifat cümlesidir  -Sana güveniyorum-    cümlesi “ dedi.

Biraz şaşkınım. Biz hep güvenin çok önemli olduğunu ilişkinin temelinin güven üzerine kurulu olduğunu biliriz. Bunu da hep söyleriz. Maalesef Türk toplumunun geleneksel ağır yapısından dolayı güveni hayata karşı algılamaktan çok, ekonomik koşullarının sağladığı rahatlığı anlarız. Mağdur tarafı oynarız ,ama asıl sorun, diğer taraf.  Sana güvenmiştim, cümlesindeki “güvenmiştim”  kelimesinin muhatabı.

Bunu sordum. Arkadaşım,şöyle izah etti. “Eğer bana aşık olsaydın, sana aşık oldum demeni tercih etmezdim ben. -Sana güveniyorum  -  demeni tercih ederdim.”  Dedi. 
“Çünkü sen bana sana güveniyorum diyerek, zaten sorumluluk verirsin, resen. Bunu bilir karşı taraf. Dokunma, sevmek, aşk hepsi ayrıntıdır.” Dedi. 

Bu çok güzel bir söylem değil mi, biz Türk Kadınları için.  Çünkü biz gerçekten ne istediğimizi bazen bilmeyiz. İlişkiyi bitirdikten sonra, sana güvenmiştim deriz. Bu kötü denklemi ona baştan değil, sonradan veririz. Halbuki belki onu öperken, severken, dokunurken “ Seni seviyorum” yerine  “ Sana güveniyorum “  demeliyiz.

Bir erkek bana ilişkinin başında sana güveniyorum, dese ne mi olur. İyi olur. Seviyorum kelimesini de beklerim herhalde. Herhalde değil kesin beklerim ama,  sana güveniyorum derse, baştan sorumluluğumu alırım bir kadın olarak.

Bu çok hoşuma gitti biliyor musunuz.

Ayrık otum.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 96
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 331
Kayıt tarihi
: 05.09.07
 
 

Size hikayeler anlatmamı beklemeyin, halen büyümek istemeyen birisiyim. Daha çocuk, daha yaramaz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster