Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
754
 

Sanal aşka dair

Sanal aşka dair
 

Millet sanal ortamda tanışıR, yazışır aşık olur. Onlar etten kemiktenken tanıştılar.Birbirlerinin gözlerinin içine baktılar. Seslerini duydular.Tanıştılar, konuştular ve aşık oldular. Sonra birbirlerine mail adreslerini verdiler.

Aynı yerde aynı mekanda olmalarına rağmen, etraflarındaki insanlar “vaziyeti çakozlamasın” diye msn den konuştular, seviştiler, kıskandılar, öfkelendiler, kavga ettiler. Sonra gitti adam. Gitmek zorunda kaldı adam. Kadın O’na dedi ki “Ne olur! Konuşmasak bile msn in hep açık olsun.Orada olduğunu iyi olduğunu anlarım.Seni çevrimiçi olduğunu görmek güven veriyor bana!” Msn açıktı konuşuyorlardı, sevişiyorlardı, kıskanıyorlardı, öfkeleniyorlardı, kavga ediyorlardı. Her ne yapıyorlarsa artık Msn de yapıyorlardı.Bakışmak, seslerini duymak, sarılmak, yemek yemek, yolda yürümek hayal olmuştu artık. Etrafındaki herkes şunu soruyordu.” Ne yapıyor senin sanal aşk?”

Sonra offff ne kavgalar, ne güvensizlikler, ne küfürler, ne kıskanmalar ne sadakatsizlikler ama hepsi, ama her şey msn ya da sms de. Ses yok, davranış yok, bakışmak yok. Sadece havalarda uçuşan kelimeler vardı.Yakan, yıkan, mahveden, anlaşılmayan, yanlış anlaşılan, samimiyetsiz, sadece acıtmak için söylenen ve acıtan kelimeler. Ah o kavgalar yüz yüze olabilseydi, ah o haykırışlar isyanlar, gözlerin içine bakılarak olabilseydi.

Adam “En çok bana bakışını seviyorum!” derdi kadına. Hani nerde ? Kolay olmazdı tabii adam için kadına o hakaretleri yaparken göreceği bakışlara katlanmak. “Sen benim Karım mısın?” “S..tir ol git” yazması kolaydı tabi. Eh kadın da asla altında kalmadı ya bütün terbiyesizliğini saygısızlığını ve çirkinliğini sergiledi adama.Canı o kadar yanmıştı ki can yakmalıydı.Yine bir kavga esnasında adama dair ne varsa sildi sanal olan.Bütün adresleri, resimleri, yazıları telefon numaralarını be varsa yok etti adama dair.

Son bir adresi silerken geçmişten, ilk günlerden kalıvermiş bir mail gördü. Okudu. Ağladı, ağladı, ağladı “Yiyorsa s..tir olur gidersin.!!!” Yemiyordu işte. Yaşanan bütün güzellikler oradaydı.Peki nasıl bu hale gelmişti ve sorumlusu kimdi. Kendisinin payı da yadırganamazdı hani olanlarda.bayağı kallavi bir inadı ve gururu vardı.Her zaman da var olacaktı.

Evet sanal ortamdan silinmişti her şey. Ya kadının hafızasından.? J Silinmemişti elbet. Yeniden yaptı bütün kayıtları.Telefonun a, msn ine ah beyin , ah o unutkan, hastalıklı beyni her şeyi atlıyor, unutuyor, siliyordu da adama dair her şeyi nasıl barındırabiliyordu.

Şimdi bitti. Konuşmuyorlar, sevişmiyorlar, kıskanmıyorlar, öfkelenmiyorlar, kavga etmiyorlar.Hiçbir şey yapmıyorlar artık.adam belki de silindiğinin rahatlığı ile hep çevrimiçinde msn de ve kadın onun çevrimiçi olduğunu görüyor.O’nun orada ve sağlıklı olduğunu biliyor.En azından orada olduğunun rahatlığı ile hayatına devam ediyor.

Kan emici bir vahşi olduğunu iddia eden adam bu bloğu okuduktan sonra yine her zamanki vahşiliğini gösterecek mi bakalım.!!!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sanal olmayanın sanal platformda sürdürülmesi. Bu öykü daha da değişik. Çok tuhaf bir durum ve üzücü. Sanallık gerçeğin ruhunu öldüren bir karabasana dönüşüyor. Belki de ilerde bu konularla ilgilenen psikoterapistler olacak kim aksini iddia edebilir?Çok güzel anlatmışsınız. Ellerinize sağlık. ezgi umut

Ezgi Umut 
 05.08.2007 21:45
Cevap :
bahsettiğiniz psikoterapistler hali hazırda mevcut insanalar insan olduklarını etten kemikten olduklarını unutacaklar yakında sevgiyle kalın teşekkür ederim yorumunuz için.  05.08.2007 22:45
 

çok ama çok güzel olmuş.günümüzün en büyük hastalığı bu malesef...ama ilacı yok...sevgiyle kalın...

serapla 
 02.08.2007 21:58
Cevap :
teşekkür ederim hepimiz sevgiyle kalalım asıl ihtiyacı olan bu hepimizin.  02.08.2007 22:17
 

Dünya kaç şekil ve evre değiştirse de olacakmı hep bu kavga? Gülerek bir çağ geçirmeyecekmi. (İnsanların dünyası, esas dünyada bizden yaralı) Bir gün belkide sanalda kayboluruz. sevgi ve selam.

Nariçi 
 02.08.2007 16:44
Cevap :
bence zaten kayıbız ve kendimizi de tüm kaybettiklerimizi de sanalda arıyoruz.zevgiler de selamlar da bizden.  02.08.2007 16:57
 

Güzel bir konuya değinmişsiniz sizi kutlarım.Gerçeğin sanala dönüşmesi,her iki tarafında çok eşli olmak istemesinden kaynaklanmış bence.Çünkü sanal ortamlar birden fazla kişiyle sohbet edilebilen,sanal ilişkilere girilebilen yerler.Gerçek hayatta görüşebilmek varken araya sanal bir mesafe koyarak uzaklaşmak,ilişkinin oldukça sağlıksız bir platformda yer aldığını gösteriyor.

Dolmakalem 
 02.08.2007 16:23
Cevap :
söz konusu kadının kendi adına tertemiz olduğuna kendim kadar eminim karşı tarafı bilemam ve tanıyamam sevgiyle kalın.  02.08.2007 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1816
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster