Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '13

 
Kategori
e-Ticaret
Okunma Sayısı
635
 

Sanatçıların e-ticaret siteleri olsaydı ne olurdu?

Sanatçıların e-ticaret siteleri olsaydı ne olurdu?
 

Günümüzde e-ticaret etkisini iyiden iyiye arttırmaya devam ediyor ! Türkiye’de yaklaşık 7000 civarında  e-ticaret sitesi olduğunu  biliyoruz. Şu an bu yazıyı okuyan sizler de ilerde neden bir e-ticaret sitesi açmak istemeyesiniz  ki ? Peki siz sevdiğiniz bir sanatçının açabileceği bir e-ticaret sitesi iş modelini kendinize örnek alır mıydınız ? Ya da sizde bir fikir yaratır mıydı  ?

İşte bazı ses sanatçılarımızın e-ticaret siteleri olsaydı ne olurdu diye sorduk ve sorunun yanıtını Türkiye’nin  e-ticaret altyapı devi Neticaret Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu’ndan aldık.

İşte Neticaret Sosyal Medya Müdürü Serkan Hacıömeroğlu’na göre sanatçılar eğer açsaydı nasıl e-ticaret siteleri açabilirdi  sorusuna yanıtı :

1- Barış Manço :  Rahmetli Barış Manço hayatta olsaydı açacağı e-ticaret sitesi kuşkusuz takı üzerine bir e-ticaret sitesi olurdu. Takılara düşkünlüğü ile bilinen Barış Manço yüzükten, kolyeye ve bilekliğe kadar bir çok takı ürünü yanı sıra saç bakım ürünlerini de e-ticaret sitesinde satabilirdi.

2- Cem Karaca :  Rahmetli Cem Karaca da hayatta olsaydı kuşkusuz açacağı e-ticaret sitesi şapka ve sakal bakım, boya ürünleri olurdu. Büyük ustanın şapka sevgisi herkesçe bilinmektedir.

3- Bülent Ersoy :  Sanatçının kürke düşkünlüğü herkez tarafından bilinmekte. Sanatçının bir kürk giyim e-ticaret girişimi açması mümkün olabilir!

4- Sibel Can :  Sanatçının zerafete düşkünlüğü malumunuz. Satışını yapacağı ürün kesinlikle abiye giyim olurdu!

5- Hülya Avşar : Sanatçı  son dönemlerde spora çok düşkün oldu. Hatta bir spor merkezi bile açtı. Hülya Avşar’ın açacağı e-ticaret sitesi kesinlikle spor ve sporcu ürünleri ile tenis malzemeleri  satış sitesi olurdu.

6- Teoman  ve Şebnem Ferah :Her iki sanatçının da açacağı e-ticaret sitesinin tişört, rock ve metal giyim aksesuarları ile müzik ekipmanları satış sitesi olabilir diye düşünüyorum.

7- Orhan Gencebay :  Orhan Gencebay’ı hepiniz efendiliği ve düzgün duruşu ile tanıyoruz. Kendisinin açabileceği e-ticaret sitesi olsa olsa erkek takım elbise satış sitesi olurdu diyebilirim.

8-  Murat Boz : Murat Boz malumunuz kızların sevgilisi durumunda. Özellikle kızların rağbet göstereceği kozmetik ve parfüm ürünleri satışı olan bir e-ticaret sitesi kendisi açabilir.

9-  Tarkan : Tarkan Türkiye’nin en beğenilen sanatçılarından. Özellikle bay ve bayan giyim ile ayakkabı ürünlerinin satışının olacağı bir e-ticaret sitesi açabilir.

10-  Zeki Müren : Rahmetli Zeki Müren hayatta olsaydı açacağı e-ticaret girişimi mutlaka ama mutlaka gece giysileri ve sahne giysileri üzerine bir e-ticaret sitesi olurdu diye düşünüyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1270
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster