Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
87
 

Şantaj yapmak için ille de ajan olması gerekmez kadının...

Şantaj yapmak için ille de ajan olması gerekmez kadının...
 

Böyle bi hatunun ajan olmasına gerek yok. Benden ne istese anında yaparım!


Geçenlerde okuduğum bi habere göre, İngiltere Savunma Bakanlığı, erkek ajanlarını, kendileriyle arkadaşlık kurup bilgi sızdırmaya çalışacak Çinli ve Rus kadın ajanlar hakkında uyarmış. Bu ablalar, önce İngiliz hafiyeleriyle duygusal yakınlık kuracak, sonra da cinsel hayatlarını ve uygunsuz seksüel tercihlerini koz olarak kullanıp, şantaj yoluyla onlardan ülkeleriyle ilgili bilgi sızdıracakmış.

Koskoca bakanlığın düşündüğü şeye bak sen! Şantaj yapmak için ille de ajan olması gerekmez kadının. Erkekler karşısında zayıf kaldığını düşünen, bunun intikamını almak isteyen, “Heriflerle ancak şantaj yaparak baş edebilirim.“ diyen her abla; şantaj yapabilir. Şantaj yapmak için ajanlık şart değil.

Erkeğin fiziki gücü, üstün zekası, parasal kudreti, duygusal partnerini aldatıyor olması gibi sayısız neden yüzünden; şantaj yapmak zorunda kalabilir hanımlar... Olmayacak şey değil... Bu olabilir.

Cinsel cazibeyi kullanıp, adamın seks düşkünlüğünü silah edinip, onu dilediği gibi yönlendirmeyi; elbette ilk önce Rus ve Çinli kadınlar icat etmedi. Gösterip de vermeyen kadının yaptığı da şantaj değil mi?! Hem, elin İngilizi öyle istedi diye, baştan mi yazılacak doğa kanunları?! Vahşi tabiatta da, doğal ortamlarda da her canlının dişisi; erkeğine şantaj yapmıyor mu arada bir? Bazen maruz kaldığı bu durum, erkeğin de hoşuna gitmez mi gizli gizli?

Şantaj, her ne kadar güçsüz kişilere yakışırsa da, her yaştan, her sınıftan, her cinsiyetten insan da böyle davranmak zorunda kalmıyor mu kimi zaman? Doğru düzgün yöntemlerle yola getirilemeyen bazı mendeburlar, ancak şantajın dilinden anlar. Arada sırada, hatta lazım olduğunda, düşmana hak ettiği gibi davranmak gerekir. Ha bire belden aşağı vuran birine karşı, centilmenlik kaç para eder?

Başını çevirip, yaşamın gerçekleriyle yüzleşirsen, göreceğin şu: Şantaj yapmak için ille de ajan olması gerekmez kadının... Buna mecbur kalan, azıcık zıvanadan çıksın, yeter. Parayla satılmıyor ki insanlık… Adamın içinden gelmeli…

 

Not: Yazıda kullanılan görsel internetten alınmıştır.

                                                                  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1235
Toplam yorum
: 3507
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1694
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster