Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
377
 

Sap ile samanı karıştırmayalım

Sap ile samanı karıştırmayalım
 

BU BİLGİLER KOZMİK ODADAN MI ÇIKTI ACABA?

Eskiden beri söylerdim, en nihayet teyit edildim: “Benim ordum istese bu terörü bitirir.”

Biz bu komutanlarla mı terörü bitirecektik? T. Özal, N.Torumtay’a “ Musul ve Kerkük’e gir ” dediğinde o girseydi, bugün terör olmayacaktı ve bugün Barzani devleti kurulmayacaktı. Benim ordumun komutanı millete ihanet etti.

İşte bugün yine görüyoruz bu millete hazırlanan ihanet planlarını. Daha önce bu tür haberlere inanmak istemiyordum ama Milliyet gazetesi yazarı Fikrat Bila, konu hakkındaki görüşlerini almak için dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Org. Hilmi Özkök’ü aramış. Ondan gelen cevabı duyunca artık inanmak zorunda kaldım. Paşa’nın susarak verdiği cevabın özü, tercümesi; “Evet doğrudur” idi.

Kimdir bunlar? Gerçekten, bu vatanın evladı olup, Müslüman birinin bu millete, ülkesine bu ihaneti yapmasının kesinlikle ihtimali bile olamaz –ki Hırant Dink bile bu ülkenin ekmeğini yiyor diyerek bu ülkeyi Orhan pamuk gibi arkadan vurmadı.

Bu kişiler kesinlikle dışarıdan desteklenmiştir. Böyle bir destek olmadan asla böyle bir girişim olamaz. 12 Eylül darbesini yaptıran güç kim ise bu kişilerin arkasındaki güç de odur.

İşte Mustafa Kemal’in gençliğe hitabede bahsettiği kişiler bunlardır.

Sn. D.Baykal da bu kişilerin kıskacındadır. Çünkü Sn. Baykal birtakım açılımlara kalkıştı fakat engellendi.

Ama şunun araştırılıp açıklanmasını istiyorum: Bu komutanların dini inançları açıklansın. Hangi dine ve hangi mezhebe mensup oldukları deşifre edilsin. İşte o zaman olay daha da netleşecektir. Türkiye’deki terörün kökü ortaya çıkacaktır.

Bu olayla bütün Türk ordusunu suçlamak yanlıştır. Benim ordum, milletine ihanetlikle suçlanamaz. Bunu kabul edemem. Birkaç komutanın yaptığı pislik ordumun üzerine sıçratılamaz, sözü bile edilemez. Benim ordum peygamber ocağıdır. Orada ölenler şehitlik rütbesi alırlar. Bu herkese nasip olmaz.

Evet, bu kişilerin, dini, mezhebi ve birbirleriyle olan bağı nedir, birisi bunu açıklasın ortaya. Ben bunu tahmin ediyorum, ama zan ile fiil olmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kendi kendimizi yumruklayıp duruyoruz. Başımıza gelen her şeyde "dışarı" bağlantısını bıraksak daha net olabileceğiz içimizdeki empeyalistlerden. Başta kurduğunuz cümle çok doğru. İsteselerdi ne terör kalırdı ne de soyluluk. kavga da tam burada başlıyor işte...Bir diğer soruda şudur. Neden kavgaya ihtiyaç duyuyorlar. Hem de milliyetçilik ve din kalkanlarını kullanarak. Saygılarımla.

DurmuşGüler 
 23.01.2010 12:47
Cevap :
Değerli okurum, siz de haklısınız ki her olayda kabahati neden dışarıda arıyoruz diye. Fakat bu bir gerçek. Ülke içerisinde hemen her siyasi olayın ve bürokratik olayın dışarıdan kontrolü söz konusudur. Çünkü dünyayı yöneten güç haliyle bu kontrolü elinde tutuyor. Bu gücü iyi bilen birisi bu olayları daha iyi çözümleyecektir. Bir de ülkemiz, dünyanın en önemli coğrafi, stratejik ve jeopolitik ülkesi durumundadır. Türkiye’nin kontrolünü elinde tutan orta doğuyu elinde tutar. Saygı ve selamlar…  23.01.2010 22:18
 

Merhaba...Haklısınız; kabahat Türk ordusunun değil...Türk ordusu, ne yazık ki, bana göre emir kulu; ama bu emirler bazan dışarıdan da geliyor...En yakın örnek: Yaşar Büyükanıt zamanında Kuzey Irak'a bir operasyon yapıldı, kış vakti...Hatırlayın 6 gün sonra "üşüdük, çok soğuktu" gibi TSK'ya yakışmayacak sıradan bahanelerle geri dönüldü. O sırada konuyla ilgilenen arkadaşlara yaptığım yorumlarda şuna benzer yorumlar yaptığımı hatırlıyorum..."Türk ordusu, -ki dünyanın en modern ordularından biri- kış şartlarında harekata 6 gün dayanamıyorsa, iş bitmiştir"...O harekat da, sizini ima ettiğiniz güçler tarafından durduruldu, bence...12 Eylül kimin marifetiyle olduysa, onun...Selamlar.

cdenizkent 
 21.01.2010 23:19
Cevap :
Doğrudur. Bu tür geri çekilmeler sadece o Kuzey ırak zamanında değil, ülke içerisine bizim asker terör örgütüne operasyona başladığında tam imha sırasında geri çekil emrinin geldiğini hem basından duyuyorduk hem de orada görev yapan yakınımız olan askerlerden. İşte bu noktayı iyi irdelemek gerektiğini düşünüyorum… Desteğinize teşekkürler…selamlar…  27.01.2010 9:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 357
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

 Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden yapmaya A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster