Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Şubat '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1059
 

Sapık

Sapık
 

SAPIK


Öyle şeyler duyuyoruz ki, asansörlere de binmeye korkar olduk. Metrodan indiğim zaman yürüyen merdivenler yoksa asansöre binmek zorunda kalıyorum, zira ayaklarımda sağlık sorunu var. Fakat tek başıma isem ve yanımda kimse yoksa binmiyorum, başkalarının gelmesini bekliyorum. Geçen gün komşumuz 75 yaşlarında. Markete gidiyor, bir kaç şey alıp evine dönüyor. Apartmandan içeri girince, genç bir delikanlı da arkasından geliyor ve saygılı bir şekilde: “teyzeciğim yardım edeyim” diyerek elindeki poşeti almak istiyor, arkadaş : “  zahmet etme teşekkür ederim yavrum asansöre bineceğim” diyerek poşeti vermek istemiyor. Birlikte asansöre biniyorlar, arkadaş altıncı kat düğmesine basıyor, asansör çalışınca; genç pantolonunun fermuarını açıp cinsel organını çıkarıyor ve “teyze nasıl” diye gösteriyor. Komşum hiç heyecanlanmadan, telaşlanmadan, tepki vermeden: “maşallah, maşallah oğlum sen şimdi onu yerine koy, daha genç sana sevgili olacak birisine gösterirsin” diyor. İmdadına 3 ncü kattan binen komşuları karı, koca yetişiyor. Genç onları görünce hemen üçüncü katta iniyor.

Günümüzde sapıklar çoğaldı. Sapıklar: Özgüvenleri ya çok düşük, çekingen, sıkılgan, toplum içine çıkmak istemeyen veyahut aşırı özgüvenleri olan, kontrolsüz bir güce sahipmiş izlenimi veren kişilerdir. Özellikle uyuşturucu madde kullanan bireylerde cinsel sapıklıkların çıkma ihtimali yüksektir.

Çocukların cinsel kimliklerinin gelişmesi sırasında, aşırı baskı veya aşırı kontrolsüz

bir tutum sergilememek gerekir. Bu tip kişilerin izlenip tedavi edilmeleri lazımdır.

Tanrım sapıklardan korusun.

 

NAHİDE ÇELEBİ

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah'a havale ediyorum. Heryerden bir şekilde çıkabiliyorlar insnaın karşısına. Neye nasıl dikkat edeceğimizi şaşırdık artık. Akıl fikir,edep haya diliyorum hepsi için. sevgiler Hocam.

Merve Ballı Acar 
 02.03.2012 10:12
Cevap :
Allah bu sapıkları islah etsin bizleri de korusun öptüm canım  02.03.2012 11:51
 

Merhabalar Nahide Öğretmenim, "Sapık" başlıklı blog yazınızı okudum. Bu hastalığın önüne geçilmesi için, hastaların tespit ve teşhisinden sonra gecikmeden tedavi edilmeleri gerekiyor. Bir sapığın saldırısına uğrayan insanlarda oluşan travma sonucu bu seferde psikolojisi bozulan insanların tedavileri için sarfedilen kayıplar ve bu tür saldırıya maruz kalarak hasta sayısı çoğalan bir toplum... Sapık insanların tespit ve tedavilerine devletin el atması ve diğer sağlıklı insanları korumak için bir politika oluşturması ve bunu da uygulamaya koyması gerekiyor. Vatandaş olarak bizim izleyeceğimiz yol ise, böyle insanları ilgili mercilere bildirmek ve elimizden geldiği kadar;sapıkların faaliyet gösterebilceği mekanlarda tek başımıza olmamaya gayret göstermktir. Bu konuda en temel görev ailelere düşmektedir. Çocuklarımızı büyütürken; onların gelişmelerinde, eğitimlerinde ve terbiye edilmelerinde en sağlıklı yöntem ve davranışlarla terbiye etmeliyiz. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 01.03.2012 13:57
Cevap :
Syın Altun aydınlatıcı yorumunuz fevkalde sğ olununuz. İyi akşamlar efendim.NAHİDE ÇELEBİ  01.03.2012 17:33
 

Günaydın hocam okurken dehşete kapıldım ama malesef bu olaylar oluyor .Güzel bir gün diliyorum.selam ve sevgiler.

Şennur Köseli 
 01.03.2012 10:05
Cevap :
teşekkür ederim canım sağ ol canım vallhi her şeyden korkar olduk sevgiler öptüm.NAHİDE  01.03.2012 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1839
Toplam yorum
: 11217
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1028
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster