Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
301
 

Sarı çizmeli

Siyaset yapmıyorum. Bu ülkede siyaset yapmayan ender insanlardan biriyim. Sarı çizmeli Mehmet ağa ile hiç bir yakınlığım yok. Kendisini tanımam bile. Sadece duymuşluğum var. Türkiyede siyasetin babası olarak tanınıyormuş bu sarı çizmeli. Herkes siyaseti ondan öğreniyormuş. En ünlü siyasiler bile onun tezgahından geçmişler. Bu sarı çizmeli aynı zamanda filozof olarakta biliniyor. Rivayete göre bir köye ilk defa deve gelmiş. Köylüler deveyi görünce şaşırmışlar. kimse ne olduğunu bilememiş. Bunu bilse bilse Sarı çizmeli bilir demişler. Sarı çizmeli gelmiş. Deveye bir bakmış. N e olduğunu bilememiş ama, bozuntuya vermemiş. Demiş ki: Arkadaşlar, bunlara öyle şeyler denir. Öyle şeyler böyle olur. Sarı çizmelinin bu sözleri büyük alkış almış. Hep bir ağızdan tempo tutmuşlar. Türkiye seninle gurur duyuyor, diye. Ülke sarı çizmeliden icazet alan siyasetçilerle dolu. Ben bardağı taşıran son damla olmak istemediğim için siyaset yapmamaya karar verdim.

AKP SAMSUN Belediye başkan adayını 300 araçlık bir konvoy karşılamış. Samsun. Atatürk'ün kurtuluş savaşını başlattığı şehir olarak biliniyor. Atatürk ilkeleriyle çelişkili bir siyasi partinin belediye başkanı adayı 300 araçlık bir konvoyla karşılanıyor. Sarı çizmeliye sorsanız bu durumu şöyle yorumlardı: Onlara öyle şeyler denir. Öyle şeyler, böyle olur. Böyle olunca memleket aha böyle olur.

Ülke kazı alanına döndü. Her yerde silah aranıyor. Çocukluğumuzda izlediğimiz kovboy filmlerinde, Kızılderililer savaşmamaya karar verince baltalarını toprağa gömerlerdi. Bence bu da öyle bir şeydir. Adamlar savaşmamaya karar vermişler. Silahları da toprağa gömmüşler. Birileride bulsun çıkarsın. Yazktır, milli servet ziyan olmasın diye de orta yere kroki bırakmışlar. Ne asil düşünce. Hepside gıcır gıcır. Hediyelik paketlerde. Ne demiş atalarımız: At, avrat, silah. Bunları iyi koruyacaksın. Orta yerde bırakmayacaksın. Toprağa gömeceksin. Gerekirse yenisini alacaksın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında tüm bu kaosu sarı çizmeliye sormalı. Muhtemelen o çözer. Yoksa çözemez mi? :) Kaleminize sağlık!

Emine Supçin 
 13.01.2009 20:06
Cevap :
bu gün ülkeyi yönetenler zaten sarı çizmeli  14.01.2009 13:09
 

Güzel bir mizah. Bu iç karartıcı tabloyu böylesi anlatabilmek ... sağlıcakla.

Ezgi Umut 
 13.01.2009 17:38
Cevap :
Teşekkür ediyorum. KARŞI GELMENİN EN GÜÇLÜ YOLU MİZAH. Ama bu günlerde kullanılmıyor.  13.01.2009 19:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 321
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster