Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '12

 
Kategori
Voleybol
Okunma Sayısı
292
 

Sarı melekler Avrupa kupasına ulaşırken

Sarı melekler Avrupa kupasına ulaşırken
 

SARI MELEKLER


Fenerbahçe  Üniversal takımına Avrupa Şampiyonlar ligi şampiyonluğunu getiren  final maçını ve bir önceki  yarı final  karşılaşmasını, diğer tüm Fenerbahçe’liler  gibi çok büyük bir keyif ve gururla  izledim. 

‘’Sarı melekler’’ olarak anılan Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Üniversal  takımı  birbirinden  değerli  ve yetenekli  oyunculara sahip  fakat başarıda esas öne çıkan  kendilerine olan güvenleri.  

Maçların hiçbir yerinde  paniğe meydan vermeden,  konsantrasyonlarını bozmadan  oynamaları,   yarı finaldeki ilk setin haricinde rakiplerine arayı açma  fırsatı vermemeleri,  inanılmaz devamlılıkları ve hırsları rakiplerini  oyun içinde demorileze ediyor ve  2. mola sayısına kadar başa baş giden  skoru 16. sayıdan sonra  birden bire açıp, farka gidiyorlardı. 

Şüphesiz bu takımın  başarılı ve soğukkanlı T.Direktörü Ze Roberto’nun  önemli taktikleri var, takımına çok fazla güveniyor, oyuncularının yeteneklerine güveniyor, takımını strese sokacak lüzumsuz molalar almıyor. 

Bütün bu güzellikler yanında  Fenerbahçe Üniversal takımının bende bıraktığı izlenim, Fenerbahçe’nin tüm branşlardaki takımları içinde, takım oyununu en iyi oynayan  ekibi olmasıydı.  Bunu da  şuradan doğrulamak mümkün.  Bireysel başarı ödüllerinde Fenerbahçe takımından sadece Naz ve Kim’in ödül aldı.  Gerçi en iyi smaçör’de Fabiana’nın,  en iyi serviste  Logan’ın  hakkı yenmş gibiydi ama olsun.  Kupa hepsinden değerliydi. 

İllaki KİM bu takımı Alex'i diye sorarsanız KİM tabii ki...

Sonuçta Fenerbahçe  Üniversal,  Avrupa şampiyonu olması beklenen masa tenisi takımından önce davranarak, adını  Türk spor tarihine ve Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazdırarak,  bir sezondur çok kötü günler geçiren ama tek bir yumruk olarak, birlik ve beraberliğini her alanda her fırsatta gösteren camiaya çok büyük bir moral verdi. 

Fenerbahçe’de furbol takımı ceza alsa  nöbet değişimi derhal yerine geliyor, devreye Fenerbahçe’nin kızları, kadınları ve çocukları giriyor 42.000, 45.000 kişi olarak stadı dolduruyor ve hiç susmadan destek veriyor.  İlk başarıların  da bayan sporcularımızdan gelmesi bu nedenle anlamlı. 

Sarı melekler,  Avrupa şampiyonu olurken verdikleri bu mesaj hepsinden önemli. 

Azerbaycan’daki final maçlarındaki o pankart gözüne ilişmiştir. Ne yazıyordu?. 

Büyük Başkan. 

Bugün,  tutukluğu bulunduğu cezaevinde,  belki de bu başarıyı ve  mutluluk anlarını gözyaşlarıyla izleyen o büyük başkanın, büyük hedeflerinin sonuçlarından sadece biridir bu.

Ondandır on binlerde insanın adliye önlerinde bekleşmeleri, farkındayız, arkandayız destekleri.  

Bundan 7-8 sene önce bayan voleybol takımı bile yoktu Fenerbahçe’nin. Basket de yoktu.

Şampiyonluğa yıllardır ambargo koyan müessese takımları varken, bu işe kalkışmak zordu.

Ve kurulur kurulmaz şampiyonluğa oynayan bu takım, son 4 sezondur final-four oynuyor ve bu yıl da  Avrupa’nın en büyüğü olmayı başarıyor!.. 

Sarı Melekleri büyük bir zevk ve gururla izledim.  İnançlarıyla, güvenleriyle, birbirlerine olan sevgi ve saygılarıyla  oynadıkları rakipleriyle bir daha oymak zorunda olsalar, emin olun sonuç yine başka bir şey olmazdı. 

Kupanın kulpuna öyle bir asılmışlardı. 

EDA’lanmadan,  SEDA ’lanmadan. NAZ’lanmadan,  kazandılar, söke söke, eze eze, ,  hep birlikte.  KİM vurduya  gitmedi bu kez kupa. 

Fenerbahçe camiası ve değerli başkanı,  şanlı tarihine, altın bir sayfa ekleyen,  eseri olan bu takımla ne kadar övünse, ne kadar gurur duysa  azdır   Bunula kalmamalıdır.  Sıra basketboldadır, sıra futboldadır. 

Fenerbahçe,  Büyük Başkan'ın ektiği fidanların, meyvalarını  toplamaktadır.  

Fenerbahçe kulübü  profesyonel ve tüm amatör takımlarıyla  sadece şampiyonluğa, kupalara oynuyor. Bu hiç değişmiyor. Yetmiyor, kesmiyor, Avrupa Şampiyonluklarını hedefliyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 146
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 948
Kayıt tarihi
: 15.01.09
 
 

İstanbul doğumluyum.. İstanbul'un  tramvaylı döneminden bu şehirde yaşıyorum. Gençlik yıllarında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster