Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '16

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
1640
 

Şarkıcı Hazal son noktayı koydu!

Şarkıcı Hazal son noktayı koydu!
 

Demet Akalın'a hayırlı olsun...


Merhaba Hazal hanım nasılsınız ?
*Herkese merhaba! Yeni albümümün ismi Aşktan Bıçak. Tamamen canlı enstrüman kayıtlarından oluşan ve hem söz hem de melodik yapısı itibarıyla çok güçlü ve özel şarkılardan oluşan bir albüm oldu. Arşivlik bir albüm yapmaya gayret ettik, üzerinde düşünülmüş ve çok emek harcanmış bir albüm bu. Tüm müzikseverlerin dinlemesini çok isterim.
 
Yeni çıkardığınız albümden  biraz bahseder misiniz ?
*Albümde ağırlıklı olarak Dost Bilen Kırım’ın şarkıları var. Günay Çoban’la ortak çalışmaları Aşktan Bıçak, Kutup Yıldızım, Yunan besteci TasosPanagis’ le ortak çalışmaları İzi kalır, Nerelerdeydin, kendisinin ilk single’ı olma özelliği taşıyan çok özel şarkısı Kırık ve ilk klip şarkımız Sayende; ayrıca ilk albümümün gözbebeği ‘’Elden Yar Olmaz’’ın yazarı Kerime Abidik ise iki yeni şarkısını daha verdi. Bu arada Elden Yar Olmaz’ı yeniden düzenledik,çok keyifli oldu. Kadına karşı şiddet gibi toplumsal bir yaraya parmak basan Güvercinler uçabiliyor mu isimli şarkının sözleri Burçak Durak, bestesi  ise Alper Çam’a ait. On da on mantığıyla yapılmış bir albüm kısacası.
 
İlk klip biraz sürpriz olmuş, ilgiden memnun musunuz ?
*Evet  gayet memnunum. Tüm şarkılar çok sevildi, en güzel ve en kafa karıştırıcı yanı bu oldu.
 
Müziğin zirvesindeyken uzun süre albüm çıkarmadınız, Belli bir sebebi var mı ?
*2000’li yılların başından itibaren  sektör bir dönüşüm geçirmeye başladı ve bu dönüşüm maalesef olumlu yönde olmadı. Bu saçmalıklar silsilesinden biraz uzaklaşıp, ara verdiğim müzik eğitimimi tamamlamak istedim. Çok da iyi yaptığımı düşünüyorum. Yaptığınız işin bir okulu varsa ve imkanınız da varsa eğitim almalısınız. Buna inanırım.
 
Müzik Piyasası’ndan hala umutlu musunuz ?
*Ülkenin genel gidişatından ne kadar umutluysam, müzik sektörünün gidişatından da o kadar umutluyum. Umut her zaman vardır.
 
Yeni  projeler var mı ?
*Bir şeyler var aklımda ama doğru zamanı bekliyorum diyebilirim.
 
‘’ Bozuyorum Yeminimi ‘’ adlı parçanızı Demet Akalın’dan dinleyince ne hissettiniz ?
*Haberim olmadığı için şaşırdım sadece. Yoksa birilerinin duymak  istediği gibi fesatça düşünceler geçmedi aklımdan. Haberim olsaydı hayırlı olsun derdim.
 
En zor gününüzde, müzik camiasından kim gelir ?
*O kadar bilinmezlikler içeren bir durum ki bu. Ummadığınız insanlar gelir, çok güvendikleriniz sırtını döner. En güzeli kimseden bir şey beklememek. Sanatçıların egoları çok büyük ve mesleki rekabet söz konusu olduğunda çoğunun ayarları bozuluyor. Egosunu kontrol altında tutabilen çok az sanatçı var.Dolayısıyla inceden inceye bir samimiyetsizlik hep var.
 
Avrupa’dan gelen teklifi, Tmc’nin size belirtmediği doğru mu ?
*Maalesef böyle bir şey yaşandı. Almanya EMI şirketinden gelen bir çağrıydı. O dönem Avrupa’daki Türkler arasında en sevilen kadın şarkıcı olarak benim adım çıkmış, benden kariyerime ait tüm dökümanlarıgöndermemi ve görüşmeyi talep etmişler. Etnik Pop tarzında bir proje düşünmüşler. Shakira gibi. Bu belge bana bir sene sonra verildi o da şirketten ayrılırken. İnsan harcamakta üstümüze yok. Allah’a havale ettim.
 
Fanlarınıza söylemek istedikleriniz ?
*Onları çok seviyorum. Karşılıksız sevgi çok değerlidir. Tüm sosyal medya hesaplarımı kendim kullanıyorum ve onlarla direkt iletişim kurduğum için çok mutluyum. Sevenlerim benimle www.facebook.com/hazalcilar , www.twitter.com/hazalinsayfasi , www.instagram.com/hazalinsayfasiadreslerinden iletişim kurabilirler.
 
Bu güzel sorular için çok teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.
 
Hazal
 
MURAT  FIRAT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 119
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 607
Kayıt tarihi
: 16.06.16
 
 

İletişim bölümü öğrencisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster