Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '06

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
587
 

Şarkılar bir toplumun nasıl yönetildiğini açıklayabilir mi?

Şarkılar bir toplumun nasıl yönetildiğini açıklayabilir mi?
 

Evet arabesk şarkıları hangi çağda ve hangi dönemlerde tüketilir? Ben şarkıların yapılarına karşı olan bir kişi değilim yada hangi ensturumanla çalındığınada karşı değilim. Biliyorum ki bazan teneke bile çalsan dünyanın en harika baterisi gibi gelebilir insana. Arebeski ne zaman dinliyoruz. Aşık olduğumuzdamı, acı cektiğimizde mi, sevindiğimizde mi? Ben kendi açımdan düşünüyorum. Ben ne zaman arebesk dinledim, aşık olduğumda ilk şarkıcım Hakkı Bulut ve şarkım Hatırası var. Kavga ettiğimizde sevgilimle Ferdi Tayfur Unutmak istiyorum. Ama şimdi düşünüyorumda hiç mutlu olduğumda arebesk dinlemedim.

Şarkılar bir toplumun nasıl yönetildiğini açıklaya bilir mi?
Bence şarkılar bir toplumun nasıl yönetildiğini, halkın eğitim seviyesini ve en önemlisi ülkedeki gelir dağılımını gösterir. Şarkı yazarlarınında hitap ettikleri bir tüketici kesimi vardır. Sadece insanların duygularının genelinin aynı olduğu varsayılarak yazılmaktadırlar. Ülkemizdeki genç nüfüsün ve gelir dağılımının adaletsiz oluşu kişileri arabesk ve anlaşılmayan pop muzik dinlemeye yöneltiyor. Buda bu sektördeki şarkıcıların bizler için bir idol olmalarını sağlıyor. Kolay kazanç ve hayallerinde dahi göremeyecekleri hayatı belkide bu kliplerle desteklenen şarkılarda bulan insanımız daha bir iştahla bu şarkıları tüketmekte.

Müzisyen olmak için ses gerekli mi?
Bir muzik kanalında sabah dinlediğim bir şarkıcı var, adını inanın okumadım. Acaba diyorum pop muzik yapmak için kulağıma küpe ve çizgi şeklinde sakal bırakmam yeterlimi. Unutmadan bir kaç tanede kız bulmam lazım klıp için sanırım. Merak ettiğim bir konuda muzisyen olmak için şarkı söylemek şart mı? Kanallarda dönen klipleri izleyen erkeklerin çoğunun şarkıcının sesiyle alakası olmadığına bahse girerim. Çünkü Fashion tv'nin kahvehanelerde izlendiğini ve hiçbir moda eleştirmeni çıkaramayan kahvehane esnafının durumu bunu açıklar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1331
Kayıt tarihi
: 14.07.06
 
 

İdareci olarak çalışmaktayım. AÖF iktisat bölümü 2. sınıftan özel nedenlerden dolayı ayrılmak zorund..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster