Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '11

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
557
 

Sarkis su içinde suluboya

Sarkis su içinde suluboya
 

alıntıdır


1993 yılından bu yana Akbank'ın sanat merkezi olan Aksanat, 2003 yılından itibaren çağdaş sanata yönelmiş, düzenlediği sergilerle Türkiye'nin olduğu kadar, Ortadoğu ve Balkanlardan başlayan bir çizgiyle Avrupa'nın en saygı değer sanat merkezlerinden biri haline gelmiş.

Oldukça çeşitli ve güzel etkinliklere yer verdiği gibi, çocuklar için de  atölye çalışmaları düzenleyerek, sanata eğilimi sağlamaya devam ediyor. 19 - 26 Kasım tarihleri arasında "Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi" ile 6 - 12 yaş arası çocuklara eğitmenler eşliğinde Sarkis'in "Su İçinde Suluboya" tekniğini öğretiyor.

Özellikle ilgi alanı yeni şekillenen ve ileride  yaşam tarzına yansıyacak hobilere şimdiden eğilmeye başlayan bu yaş aralığındaki çocuklara oldukça faydalı bir etkinlik olacağını düşünüyorum.

Sarkis için "suya yazı yazan sanatçı" deniliyor. Bu tabirin aslında iki anlamı olduğu söyleniyor. Birincisi, "su içinde suluboya" tekniği ile kendi yaptığı çalışmalara gönderme yapıyor, ikincisi ise su yazı yazmanın zor olduğu söylemi ile inatlaşıyor ve bunu başardığına inanıyor.

Çocuklar için düzenlenen bu etkinlik sanatsal faaliyetlerle vakit geçirmeyi aşıladığı gibi, aynı zamanda hayal dünyalarını da geliştiriyor. Çağdaş Sanat Atölyesi ulaşım imkanları açısından da oldukça merkezi bir yerde. Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası için Taksim - Beyoğlu genel olarak uğramadan geçmediğimiz yerler arasında.

Çağdaş Sanat Atölyesi'n de Oyuncak Heykel Atölyesi, Linol Baskı Atölyesi gibi daha bir çok etkinlikte yer alıyor.

6 - 12 arası yaş grubunun dikkatini çekecek yönde yapılan bu sanatsal faaliyetlerin, ileride gençlerin hafta sonu, boş vakit değerlendirmelerinde faydalı olacağına inanıyorum.

Adres ve İletişim Bilgileri:

Akbank Sanat Beyoğlu  

İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu-İstanbul

Tel:   (0 212) 252 35 00-01     Faks:(0 212) 245 12 28           E-Posta:akbanksanat@akbank.com

Merkez Pazar - Pazartesi Günleri haricinde 10:30 - 19:30 arası açıktır

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merveciğim, ne kadar güzel bir bilgilendirme. Ah! İmkanım olsaydı gidip görmek isterdim açıkcası.Çocukların sanat, müzik ve spora yönlendirilmeleri, ilerideki yaşantılarında bir çok fayda sağlamakta ve kişiliklerinin daha çabuk yerine oturmasına yardımcı olmakta. Emeğine sağlık canım. Sevgilerimle.

Ay Şen 
 14.11.2011 16:34
Cevap :
Ayşen Hanım şimdi düşündüm de;siz, şennur hanım, yurdagül hanım ... burda olsaydınız ne güzel olurdu. Yarenle her bir araya gelişimizde muhakkak kulaklarınızı çınlatıyoruz. Özlüyoruz sizi:( teşekkür ederim her kelimesi ayrı değer taşıyan cümleleriniz için  15.11.2011 8:41
 

Çocukların ilgi alanlarının belirginleşmesi açısından bu gibi öğretici etkinlikler çok faydalı...Dış ülkelerde, çocuğun geleceğinin şekillenmesi için daha erken yaşlar tercih ediliyor kaabiliyet ve zeka testleriyle...Her zamanki gibi "okunmaya değer" bir yazıydı, sevgilerle...

Yurdagül Alkan 
 14.11.2011 14:46
Cevap :
Yurdagül Hanım çok teşekkür ederim ilginize ve beğeninize. Sizinde bahsettiğiniz gibi genelde daha erken yaşlar tercih ediliyor. Bir yerden başlayıp ilgi odaklarını bu yöne çevirmeli. sevgiler  14.11.2011 14:57
 

Ahh çocuklar çocuklarımız Merve,umarım gelecek onlar için hak ettikleri gibi olur.(Merve teknolojiden uzaktayım bu ara geç okuyorum yazıları ama beni anlayacağını umud ediyorum canım)

Şennur Köseli 
 14.11.2011 8:42
Cevap :
Şennur Hanım yine kalplerimiz bir:) az önce düşündüm acaba birşeymi var diye. Siz iyi olun da geç okuyun. öpüyorum sizi kocaman  14.11.2011 14:08
 

Yazının görselinde ön plana çıkan çocuklar ve bu tip çocuk yetiştirmeyi kendine ilke edinen anne ve babalar, bu güzel ülkede çoğunluğu elegeçirdiği gün, cennet vatanımın üzerinde güneş hiç batmayacak sevgili Merve. Cemce sevgilerimle...

Cem Beraat Çamsarı 
 13.11.2011 14:46
Cevap :
Çocuklar hepimiz için umut, ışık, gelecek. Çok haklısınız Cem Bey. Bir çocuk değişir Türkiye değişir.  13.11.2011 21:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3226
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1784
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster